SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Seco/Warwick otworzyła zakład w Indiach

Producent specjalistycznych pieców do obróbki metali Seco/Warwick dokonała oficjalnego otwarcia nowego zakładu produkcyjnego indyjskiej spółki grupy - Seco/Warwick Allied, podała spółka w komunikacie. Łączny koszt nakładów inwestycyjnych poniesionych na budowę zakładu wyniósł ponad 3 mln USD.

"Po nabyciu 50% udziałów w Allied przez naszą grupę w 2008 roku, zdecydowaliśmy się na stopniowe rozszerzanie oferty produktowej tej spółki, dzięki czemu udało się nam istotnie poszerzyć bazę klientów. Wyniki osiągnięte przez Seco/Warwick Allied w I kwartale tego roku oraz utrzymywana od końca ubiegłego roku wysoka dynamika pozyskiwania nowych zamówień, pozwalają nam optymistycznie patrzeć na możliwości wykorzystania potencjału rynku indyjskiego przez naszą Grupę, m.in. dzięki dokonanemu zwiększeniu naszych mocy produkcyjnych na tym rynku" - powiedział cytowany w komunikacie prezes spółki, Leszek Przybysz.

Zakład zlokalizowany jest pod Mumbajem. Jego powierzchnia produkcyjna, obejmująca dwie hale montażowe, to 4 000 m2, ale posiadany teren inwestycyjny pozwala na dalszą rozbudowę fabryki do docelowej powierzchni produkcyjnej ok. 8 000 m2.

Produkcja w nowym zakładzie będzie koncentrować się na wytwarzaniu pieców próżniowych, linii do lutowania aluminiowych wymienników ciepła, oraz linii do obróbki cieplnej aluminium oraz pieców dzwonowych. Obecny poziom zamówień Seco/Warwick Allied pozwoli na wykorzystanie mocy produkcyjnych zakładu już od momentu jego otwarcia. Indyjska spółka Grupy Seco/Warwick zatrudnia obecnie 220 osób.

"W dniu otwarcia nowego zakładu spółka Seco/Warwick Allied podpisała kontrakt na dostawę pieca dzwonowego do wyżarzania stali dla kontrahenta indyjskiego, na kwotę 1 mln USD, który zostanie w całości wyprodukowany w nowych halach produkcyjnych" - dodał Leszek Przybysz.

Spółka Seco/Warwick miała 4,38 mln zł skonsolidowanej straty netto w I kw. 2010 roku wobec 3,94 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 21,97 mln zł wobec 39,48 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Seco/Warwick otworzyła zakład w Indiach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl