SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sejm przyjął sprawozdanie KRRiT za 2013 rok

W piątek 11 lipca Sejm przyjął sprawozdanie z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za 2013 rok.

Jan Dworak (fot. I.Sobieszczuk/TVP)Article

Sprawozdanie zawiera informacje o sposobie wykonania wszystkich ustawowych zadań KRRiT, przede wszystkim dotyczących postępowań koncesyjnych, sprawowania kontroli działalności nadawców, podziału opłat abonamentowych, organizowania i inicjowania współpracy międzynarodowej oraz wydawania na podstawie upoważnień ustawowych rozporządzeń jako wykonawczych aktów prawnych.

W tym roku do podstawowych dokumentów  sprawozdawczych KRRiT po raz drugi dołączyła aneks zawierający opis 19 spółek publicznej radiofonii i telewizji. Znalazły się w nim szczegóły realizowania przez spółki planów programowych, wybranych obszarów technologicznych oraz wykorzystania środków abonamentowych i ponoszonych kosztów działalności misyjnej.

Przyjęcie dokumentu 25 czerwca rekomendowała Sejmowi Komisja Kultury i Środków Przekazu.

W głosowaniu udział wzięło 448 parlamentarzystów. Za przyjęciem sprawozdania KRRiT opowiedziało się 252 posłów, 184 było przeciw, 12 wstrzymało się od głosowania, nie głosowało 12 posłów.

Krajowa Rada przedstawiła Sejmowi, Senatowi i prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu „Strategię regulacyjną na lata 2014-2016” dokument będący kontynuacją „Strategii regulacyjnej na lata 2011-2013”. Dokument zawiera główne obszary działań organu regulacyjnego w najbliższych latach i metody ich realizacji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sejm przyjął sprawozdanie KRRiT za 2013 rok

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
d
Dworakowi Bula i Donalda nie mogli nie przyjąć sprawozdania.
odpowiedź
User
Do d...
Jasne, koleś. KRRT powinna być Rydzyka i Wildsteina i będzie klawo :)
odpowiedź
User
nick
hurra wreszcie będą nagrody z zysku...ups kurde ja przecież jestem juz w Leasing Team
odpowiedź