SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

SentiOne wchodzi do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ma wsparcie arabskiego szejka

SentiOne, polska firma wspierająca marki w automatyzacji obsługi klienta z wykorzystaniem AI, wchodzi do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i na rynek MENA na zaproszenie funduszu inwestycyjnego Seed Group należącego do szejka Saeeda bin Ahmeda Al Maktoum, członka dubajskiej rodziny królewskiej. W ramach umowy Seed Group wesprze SentiOne w dotarciu do właściwych odbiorców, znalezieniu nowych potencjalnych klientów oraz uzyskaniu dostępu do najważniejszych decydentów w spółkach państwowych i sektorze prywatnym.

Kamil Bargiel, szef SentiOneKamil Bargiel, szef SentiOne

SentiOne to polska spółka założona w 2011 r., która wspiera marki w zakresie automatyzacji obsługi klienta z wykorzystaniem technologii AI. SentiOne oferuje klientom szereg rozwiązań, od monitoringu internetu i zintegrowanej platformy obsługi klienta, po boty konwersacyjne nowej generacji.

Czytaj także: Michał Sadowski, Brand24: marzyłem o medialnej ciszy

Rozwiązania SentiOne były stosowane na całym świecie przez takie marki jak Procter & Gamble, McDonald's, Nike, Unilever, Beiersdorf, Tesco, Starcom, Mindshare, Mediacom, Saatchi & Saatchi i wiele innych. Firma posiada biura w Gdańsku, Warszawie, Londynie, Ostrawie, Budapeszcie, Monachium, Eindhoven i Meksyku, a produkty zostały wdrożone u ponad 400 klientów na rynkach europejskich, a także w USA, Kanadzie, Meksyku, Kolumbii i Brazylii. W 2020 roku SentiOne zwiększyło swoje przychody o 70 proc., z kolei zysk EBIDTA zamknął się kwotą 5 mln zł.

SentiOne na nowych rynkach

Teraz poinformowano, że SentiOne wchodzi na rynek MENA (Bliski Wschód i Afryka) na zaproszenie funduszu inwestycyjnego Seed Group. Do końca grudnia br. planuje przeprowadzić co najmniej cztery pilotażowe wdrożenia w firmach z branży bankowości, opieki zdrowotnej, użyteczności publicznej i telekomunikacji.

W perspektywie trzech lat SentiOne spodziewa się przekroczyć 5 mln dol. rocznego przychodu z regionu. To pierwsza polska firma, z którą zdecydował się na współpracę fundusz należący do jednego z najbogatszych ludzi na Bliskim Wschodzie - założyciela linii lotniczych Emirates.

Według zapowiedzi w ramach umowy Seed Group wesprze SentiOne w dotarciu do właściwych odbiorców, znalezieniu nowych potencjalnych klientów, uzyskaniu dostępu do najważniejszych decydentów w spółkach państwowych i sektorze prywatnym oraz skutecznym promowaniu technologii i usług opartych na sztucznej inteligencji w regionie. Dotychczas fundusz zainwestował w 42 startupy z całego świata.

Czytaj także: SunRoof pozyskuje 20 mln złotych. Pieniądze na ekspansję w Europie i USA

- W perspektywie 3 lat spodziewamy się przekroczyć 5 mln dolarów przychodu rocznie z regionu MENA. Szacuje się, że do 2025 r. 85 proc. obsługi klienta na Bliskim Wschodzie przejmą boty - a my będziemy mieli w tym swój udział - zapowiada w komunikacie Kamil Bargiel, CEO i założyciel SentiOne. - Aktualnie szkolimy nowych partnerów z wykorzystania naszej technologii, szykujemy się do udziału w pierwszych przetargach i pracujemy nad materiałami sprzedażowymi. Do końca grudnia planujemy przeprowadzić co najmniej cztery pilotażowe wdrożenia w firmach z branży bankowości, opieki zdrowotnej, użyteczności publicznej i telekomunikacji, o średniej wartości 1,6 mln dolarów na jednego klienta. W tej chwili jesteśmy już w trakcie przetargu na automatyzację obsługi klienta i wdrożenie botów dla klienta z branży logistyki.

Dołącz do dyskusji: SentiOne wchodzi do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ma wsparcie arabskiego szejka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl