SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP pracuje nad nowym serialem „Chirurdzy”

Telewizja Polska pracuje nad nowym serialem medycznym „Chirurdzy”. Pomysłodawcami produkcji są Iwona Kania i Piotr Poraj Poleski. Premiera odbędzie się pod koniec tego roku w TVP1 lub TVP2 - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

„Chirurdzy”; fot. Iwona KaniaArticle

„Chirurdzy” to dziesięcioodcinkowy serial dokumentalny o tematyce medycznej. Jego akcja odbywa się w Państwowym Instytucie Medycznym MSWiA, bohaterami są pacjenci i ich rodziny a także personel medyczny - lekarze, pielęgniarki i rezydenci. - Akcja każdego odcinka rozgrywa się w innej klinice zabiegowej - oglądamy więc neurochirurgię, kardiochirurgię, chirurgię naczyniową, chirurgię plastyczną, laryngologię, chirurgię gastroenetrologiczaną, urologię, okulistykę, kardiologię inwazyjną i ortopedię - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Iwona Kania, pomysłodawczyni projektu (która ostatnio została rzecznikiem prasowym Ministerstwa Zdrowia).

- Przyglądamy się z bliska pracy personelu, ale i historiom pacjentów - nasi bohaterowie nie są aktorami. To prawdziwe, poruszające historie pacjentów, którzy decydując się na udział w projekcie przede wszystkim podkreślali, że chcą pokazać innym, by nie zwlekali z decyzją o podjęciu leczenia - dodaje.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Zdjęcia do „Chirurgów” realizowane były od stycznia do września 2023 roku, aktualnie trwa postprodukcja projektu. Współautorem (obok Iwony Kanii) i reżyserem serii jest Piotr Poraj Poleski, który realizuje projekt we współpracy z reżyserką Alicją Chmielewską. Wśród ekipy filmowej wymienić należy jeszcze takie nazwiska jak m.in.: Regina Sawicka, Anna Szałańska, Karol Siekierski, Jacek Bloch, Filip Pakuła, Piotr Kuszpit, Włodzimierz Ziemaki i Daniel Wożbiński.

- „Chirurdzy” to dotychczas największy dokumentalny serial medyczny w Polsce. Moja skromna osoba była inicjatorem i twórcą zamysłu programu. Marzyłam o pokazaniu szerokiej publiczności tej magii chirurgii, której byłam świadkiem jako rzecznik Państwowego Instytutu Medycznego MSWIA. To marzenie się właśnie spełnia - komunikuje Iwona Kania, która zdecydowała się zrealizować projekt z Piotrem Porajem Poleskim, specjalizującym się w produkcji projektów telewizyjnych o tematyce medycznej.

Piotr Poraj Poleski to twórca takich tytułów o tematyce medycznej, jak m.in. „Operacja zdrowie” i „Rytmy zdrowia”, a także programów: „Sanatorium miłości”, „Matki wojny”, „Teściowe i synowe”, „Tańcząca ze światem” oraz „Kobiety w drodze”.

Premiera jeszcze w tym roku w TVP VOD oraz TVP1 lub TVP2

Portal Wirtualnemedia.pl ustalił, że premiera „Chirurgów” planowana jest na koniec tego roku. Produkcja ma trafić do TVP VOD oraz na jedną z głównych anten linearnych TVP - Jedynki lub Dwójki.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 8,67 proc., a TVP2 - 7,02 proc.

Dołącz do dyskusji: TVP pracuje nad nowym serialem „Chirurdzy”

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Berliza
Może pierwszy odcinek poświęca mężowi pani Witek, który w stanie wegetatywnym za naszą kasę leżał na OIOMie a zwykli Polacy zdychali pod płotem. No ale on z kasty PiSu, jemu się należy.
odpowiedź
User
Jan
Będą go kręcić u Rydzyka, na wydziale medycznym. W pierwszym sezonie pokażą skuteczność wkładania chorego do pieca, na różna liczbę zdrowasiek.
odpowiedź
User
jd
Odcinek pierwszy. Dyrektor placówki osobiście dostarcza kule skromnemu pacjentowi z warszawskiego Żoliborza.
odpowiedź