SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Korona królów. Jagiellonowie” w ścisłym prime-time TVP1, nowe pasmo „Leśniczówki” (zdjęcia)

TVP1 nowy serial „Korona królów. Jagiellonowie” emitować będzie od poniedziałku do środy o godz. 20.30, nadawaną dotychczas w tym paśmie „Leśniczówkę” będzie można oglądać w dni powszednie o 18.20 - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Regularna emisja kontynuacji „Korony królów” ruszy 2 stycznia 2023 r., ale być może przedpremiera produkcji odbędzie się w okresie świąteczno-noworocznym.

„Korona królów. Jagiellonowie”; fot. TVP„Korona królów. Jagiellonowie”; fot. TVP

„Korona królów. Jagiellonowie”, to kontynuacja „Korony królów” emitowanej w TVP1 od 1 stycznia 2018 roku do 8 października 2020 roku. Nowy serial będzie przedstawiać dzieje Jagiellonów, jego akcja rozpocznie się w 1399 roku.

- Niedawno owdowiały król Władysław rozważa powrót na Litwę. Krakowscy możni, żeby zatrzymać władcę na tronie, aranżują jego małżeństwo z wnuczką Kazimierza Wielkiego Anną Cylejską. Narzeczona nie przypada królowi do gustu, Jagiełło odsyła ją więc do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Tymczasem wokół rozgrywa się wielka polityka. Zakon anektuje Żmudź i wciąż zagraża Litwie - czytamy w opisie „Korona królów. Jagiellonowie”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Widzowie w produkcji zobaczą m.in. bitwę pod Grunwaldem, która - jak informuje Telewizja Polska - „zostanie pokazana w sposób widowiskowy”.

W główną rolę - króla Władysława Jagiełły - wcieli się Sebastian Skoczeń, a w rolę Anny Cylejskiej - Milena Staszuk. W obsadzie serialu znaleźli się również m.in.: Agnieszka Wagner (księżna Aleksandra), Radosław Pazura (Mikołaj Trąba), Szymon Nygard (Ulryk Von Jungingen), Michał Chorosiński ( książę Witold), Jacek Kopczyński (Piotr Szafraniec), Dariusz Toczek (Jan Szafraniec), Maciej Raniszewski (Zyndram), Bogdan Kalus (Hinczka), Marcin Piętowski (Zbigniew z Brzezia), Julia Łukowiak (Sofia), Jakub Wieczorek (Bdzigost), Dawid Czupryński (Mszczuj), Iwona Pawlak (Greta), Mariusz Jakus (Lech), Filip Gurłacz (Arunas) i Krzysztof Olchawa (Konrad von Jungingen).

Emisja od 2 stycznia w ścisłym prime-time TVP1

Serial „Korona królów. Jagiellonowie” w telewizyjnej Jedynce będzie można oglądać od poniedziałku, 2 stycznia 2023 roku. Produkcję będzie można oglądać od poniedziałku do środy o godz. 20.30.

Przedpremiera nowego serialu w TVP1 być może odbędzie się w okresie świąteczno-noworocznym.

Nowe pasmo „Leśniczówki”

Od 2 stycznia w zupełnie nowym pasmie będzie można oglądać „Leśniczówkę”. Produkcja będzie nadawana pięć razy w tygodniu - w dni powszednie o godz. 18.20. Jesienią br. serial emitowano od poniedziałku do czwartku o 20.30 (aktualnie produkcja ma przerwę w emisji spowodowaną mundialem).

Według wstępnych założeń serial „Jagiellonowie” w TVP1 miał zadebiutować w jesiennej ramówce br. Produkcja będzie liczyć 125 odcinków.

Dobiegają końca prace na planie

Okres zdjęciowy do „Jagiellonów” rozpoczął się w styczniu br., powoli prace na planie produkcji dobiegają końca.

Prace realizowane są w halach filmowych, jak również w oryginalnych, historycznych wnętrzach największych polskich zamków m.in. w:  Malborku, Kwidzyniu, Lidzbarku Warmińskim i Lublinie oraz kościołów, w tym w: Bazylice w Pelplinie, Opactwie Cystersów w Wąchocku, kościele w Inowłodzu. Sceny plenerowe są realizowane między innymi na terenie parków narodowych i puszcz m.in.: w Puszczy Kampinoskiej, w lasach Nadleśnictwa w Celestynowie, w Drewnicy. Okres zdjęciowy według wstępnych założeń ma się zakończyć w grudniu br.

Jolanta Filipowicz producentką, Elżbieta Radke odpowiada za kostiumy

Za reżyserię serialu „Korona królów. Jagiellonowie” odpowiadają Krzysztof Łukaszewicz, Tomasz Matuszczak, Łukasz Wiśniewski i Piotr Fiedziukiewicz. Funkcję producenta pełni Jolanta Filipowicz, serial realizowany jest wewnętrznie przez Telewizję Polską.

Scenariusz napisała grupa scenarzystów pod kierunkiem Anny Krasuskiej i Andrzeja Staszczyka. Autorami zdjęć są: Maciej Majchrzak i Tomasz Wójcik, za scenografię odpowiadają Andrzej Haliński, Anna Bohdziewicz i Konrad Laprus, a kostiumy - Elżbieta Radke. Charakteryzacją zajęła się Justyna Zaranek, a muzykę stworzył Marcin Przybyłowicz.

993 tys. widzów ostatniego sezonu „Korony królów”

Średnia widownia premierowych odcinków czwartego sezonu telenoweli „Korona królów”, wyemitowanych w okresie od 31 sierpnia do 8 października 2020 roku wyniosła 993 tys. osób. Udział TVP1 w rynku telewizyjnym ukształtował się na poziomie 9,58 proc. w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 4,03 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 5,18 proc. w grupie 16-59.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2021 roku wyniósł 9,76 proc.

Dołącz do dyskusji: „Korona królów. Jagiellonowie” w ścisłym prime-time TVP1, nowe pasmo „Leśniczówki” (zdjęcia)

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krotek
Nic nie daje TVP propaganda 2 miliardy Kurski gra rzeczy.
odpowiedź
User
Groszek
Przepraszamy kłanstwa TVP
odpowiedź
User
Karolina
Czyli TVP postanowiła samozaorac pasmo. Kolejny głupi pomysł klasyvzmiany dnia emisji Ojca Mateusza. To chyba jeszcze pozostałość po niekompetencji Krystiana Kuczkowskiego.
odpowiedź