SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Serial „Odwilż” z Wajdą, Lindą i Fabijańskim na HBO Max od 1 kwietnia (zwiastun)

Od 1 kwietnia na platformie HBO Max pojawi się 6-odcinkowy serial „Odwilż” w reżyserii Xawerego Żuławskiego, w którym grają m.in. Katarzyna Wajda (w roli głównej), Bartek Kotschedoff Sebastian Fabijański, Bogusław Linda i Andrzej Grabowski. HBO opublikowało pierwszy zwiastun „Odwilży”.

Katarzyna Wajda na planie „Odwilży”, fot. Krzysztof WiktorArticle

Akcja „Odwilży” rozgrywa się w Szczecinie na przełomie lutego i marca, opowiada o śledztwie w sprawie śmierci młodej kobiety, której ciało znaleziono na brzegu rzeki. Okazuje się, że niedługo przed śmiercią kobieta urodziła dziecko.

Dochodzenie prowadzi Katarzyna Zawieja (w tej roli Katarzyna Wajda). - Poszukiwania niemowlęcia stają się dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim - kobiety w momencie kryzysu po śmierci męża. Walka o dziecko okaże się dla niej walką o samą siebie - czytamy w zapowiedzi „Odwilży”.

W pozostałych rolach w serialu grają Bartek Kotschedoff, Juliusz Chrząstowski, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Małgorzata Gorol, Monika Krzywkowska, Piotr Żurawski, Ewa Skibińska i Marcelina Stepkowska.


Zdjęcia w tekście są autorstwa Krzysztofa Wiktora i Adama Golca

HBO pokazuje zwiastun serialu „Odwilż”

„Odwilż” składa się z sześciu odcinków. Wszystkie pojawią się 1 kwietnia na platformie HBO Max, która zostanie uruchomiona w Polsce 8 marca, zastępując HBO GO.

- Pozornie „Odwilż” jest thrillerem detektywistycznym. Jednak przyczyną, dla której ta historia jest tak wciągająca jest fakt, że opowiada o fascynującej kobiecej postaci, która jest równocześnie zwykła i wyjątkowa, zastygła w ból i żalu, w swoich najgorszych koszmarach. Intensywność i odwaga scenariusza czynią ten projekt właśnie tym, czym jest HBO - komentuje Johnathan Young, wiceprezes HBO Max ds. treści oryginalnych w Europie Środkowej.

 

„Odwilż” nakręcona w Szczecinie, reżyserował Xawery Żuławski

Zdjęcia do „Odwilży” ruszyły w Szczecinie dwa lata temu, na kilka miesięcy zostały przerwane po wybuchu epidemii.

- Mamy tu mocną, działającą na wyobraźnię historię trzydziestoletniej kobiety, która mogłaby być każdym z nas, która toczy walkę o każdy zwykły dzień - opisuje Xawery Żuławski (na zdjęciu poniżej), reżyser serialu. - Czuję mocny imperatyw tej opowieści. Jako ten, który coś i kogoś stracił, jako ten, który popełnił grzech nieuwagi, względem kogoś, względem siebie. I jako ten, który wie i wierzy, że nic nie jest dane nam na zawsze - dodaje.

Scenariusz „Odwilży” napisała Marta Szymanek.

Z produkcję „Odwilży” odpowiadali Bogumił Lipski (jako producent), Izabela Łopuch i Johnathan Young i Antony Root (producenci wykonawczy z HBO) oraz Andrzej Besztak - producent wykonawczy z Magnolia Films.

Serial uzyskał finansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach systemu wspierania produkcji audiowizualnej tzw. "zachęt".

- To, co nas w HBO zawsze interesowało to opowiadanie poruszających emocje ludzkich historii. Kiedy wraz z Martą Szymanek rozpoczęliśmy prace nad „Odwilżą” wiedzieliśmy, że największą siłą tego pomysłu jest jego bezkompromisowa szczerość i odwaga w mówieniu o rzeczach ogólnie przyjętych za trudne, a czasem wstydliwe - mówi Bogumił Lipski. - Tym razem zaprosimy widzów do świata trzydziestoparoletniej policjantki. W produkcji pod bardzo atrakcyjną warstwą kryminalną skrywa się znacznie więcej - głęboko humanistyczna i boleśnie dotkliwa historia o rzeczach najtrudniejszych - żałobie, jej przechodzeniu, poczuciu pozostawienia i osamotnienia - dodaje.

Dołącz do dyskusji: Serial „Odwilż” z Wajdą, Lindą i Fabijańskim na HBO Max od 1 kwietnia (zwiastun)

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Widz
Nie oglądam polskich produkcji na HBO. I po tej zapowiedzi nadal nie będę ich oglądać. I nie jest to kwestia zapatrzenia w zachodni przemysł filmowy, bo zachwyciły mnie na przyklad seriale czeskie, tylko zmęczenia tym, że reżyserzy są zmęczeni polską rzeczywistością w swoich filmach: burych, ponurych, zawstydzonych.
odpowiedź
User
Zocha
Kolejny projekt z ciężką historią. Ludziom teraz komedii potrzeba
odpowiedź
User
bubu
To ludzie mają sami wybierać co chcą oglądać, a nie że Zocha napisze, że chce komedii. Komedii jest po pachy, tak jak mrocznych filmów.
Niedobre jest to, że słaby trailer, nie zapowiada dobrego serialu. Szkoda, bo produkcje HBO mają poziom.
odpowiedź