SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Serial „Tacy sami” w TVP1

TVP1 w sierpniu br. pokaże cykl dokumentalny “Tacy sami”, opowiadający o kobietach, które po dłuższej przerwie wracają na rynek pracy.

Serial „Tacy sami” w TVP1

Każdy 20-minutowy odcinek przedstawiać będzie inną prawdziwą historię. W serialu pokazane zostaną kobiety wracające na rynek pracy po dłuższej przerwie, spowodowanej najczęściej urlopem macierzyńskim, wychowawczym, utratą pracy lub niemożnością godzenia opieki nad dzieckiem z życiem zawodowym. Bohaterki różnią się wiekiem, wykształceniem, miejscem pochodzenia, aspiracjami zawodowymi, sytuacją rodzinną i sposobami radzenia sobie z problemem powrotu pracy.

Wśród bohaterek produkcji są zarówno kobiety przedsiębiorcze, zakładające własne firmy, jak i takie, dla których praca najemna jest jedyną możliwością zarabiania. - Żeby znowu zaistnieć na rynku jedne muszą się przekwalifikować, a inne zmienić myślenie o własnej przyszłości; jedne - pokonać barierę wieku, inne - stereotypów, środowiska, niewiary w siebie - opowiada Łukasz Modelski, autor scenariusza cyklu „Tacy sami”.

Wszystkie kobiety są matkami, dlatego autorzy skupili się w serialu na problematyce funkcjonowania młodej matki w środowisku zawodowym i domowym oraz zagadnieniach praktyki rodzicielstwa w Polsce, w tym relacji partnerów. Każdy z 13 odcinków opatrzony jest komentarzem naukowców i pracowników instytucji publicznych.

Serial dokumentalny „Tacy sami” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu Europejskiego Funduszu Społecznego „Kampania na rzecz równego dostępu do rynku pracy”. Celem kampanii jest promocja zmian kulturowych, w tym modelu partnerskiego, jako rozwiązania umożliwiającego łączenie obowiązków zawodowych i rodzinnych wśród kobiet i mężczyzn.

Produkcja liczy 13 odcinków i emitowana będzie w TVP1 w dni powszednie o 13.25 począwszy od 12 sierpnia br.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Serial „Tacy sami” w TVP1

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nj
Super pomysl! Mam nadzieje ze wiele miejsc pracy sie zmieni pod tym wzgledem
8 8
odpowiedź