SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Zatoka szpiegów” hitem TVP1

Pokazany w niedzielę w Jedynce pierwszy odcinek nowego serialu „Zatoka szpiegów” oglądało średnio w Jedynce 2,10 mln widzów - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

„Zatoka szpiegów”; fot. Agnieszka Jurek-OpalińskaTVP„Zatoka szpiegów”; fot. Agnieszka Jurek-OpalińskaTVP

W niedzielę, 7 stycznia br. o godz. 20.20 telewizyjna Jedynka pokazała pierwszy odcinek nowego serialu „Zatoka szpiegów”. Średnia widownia jego emisji wyniosła 2,10 mln osób. Przełożyło się to na 15,14 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 9,14 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 11,50 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement , do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Przynajmniej przez 1 minutę produkcję śledziło 3,16 mln osób w grupie 4+.

Otwarcie „Zatoki szpiegów” miało o 50 tys. widzów więcej, niż pokazywany w tym samym paśmie pod koniec zeszłego roku serial „Kamerdyner”. Średnia oglądalność produkcji w okresie od 5 listopada do 3 grudnia ub.r. wyniosła 2,05 mln widzów. Przełożyło się to na 14,62 proc. udziału stacji w 4+, 7,65 proc. w 16-49 oraz 9,64 proc. w 16-59.

O czym opowiada „Kamerdyner”?

„Zatoka szpiegów” to historia Franza Nuemanna (w tej roli Bartosz Gelner), młodego oficera Abwehry, który zdobywa konsekwentnie kolejne szczeble kariery. Gdy odkrywa swoje polskie pochodzenie, decyduje się zostać alianckim szpiegiem. Jego zadaniem jest zdobywanie informacji o działaniach Kriegsmarine podczas bitwy o Atlantyk. Zagrożony dekonspiracją, podejrzewany o zdradę przez Niemców i Polaków, Franz musi dokonać wyboru między rodziną, ojczyzną, a miłością.

W rolach głównych w 9-odcinkowym serialu występują: Bartosz Gelner, Mariusz Bonaszewski, Karolina Kominek, Wiktoria Supryn, Karol Biskup, Anna Kaczmarczyk, Karol Pocheć, Anna Radwan, Maria Świłpa oraz Michał Balicki.

Reżyserem serialu jest Michał Rogalski, za scenariusz odpowiadają Michał Godzic i Wojciech Lepianka, zdjęcia - Maciej Lisiecki, scenografię - Karina Baran, dekorację wnętrz - Beata Karaś, kostiumy - Wanda Kowalska i charakteryzację - Dariusz Krysiak.

Producentem „Zatoki szpiegów” jest Michał Kwieciński z Akson Studio. Zdjęcia do serialu realizowane były wiosną i wczesnym latem ub.r.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2023 roku wyniósł 7,68 proc.

Dołącz do dyskusji: „Zatoka szpiegów” hitem TVP1

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jak
Pan Gelner, bliżej nieznany artysta, opowiadał w TVP parę dni temu, że był przez 8 lat bojkotowany i niezapraszany do pisowskiej TVP. Zapomniał tylko wspomnieć, że kiedy przyzwoici aktorzy unikali TVPiS on tam grał :).
odpowiedź
User
Marlena
Pan Gelner, bliżej nieznany artysta, opowiadał w TVP parę dni temu, że był przez 8 lat bojkotowany i niezapraszany do pisowskiej TVP. Zapomniał tylko wspomnieć, że kiedy przyzwoici aktorzy unikali TVPiS on tam grał :).
"Bliżej nieznany artysta"? Komu nieznany? Na pewno nie widzom telewizyjnym (Ratownicy, Czas honoru, Drogi wolności, Szadź, 1670), teatralnym (od lat etatowy aktor stołecznego Nowego Teatru, obecnie w obsadzie "Wyjeżdżamy" i "Mieszkania na Uranie") i filmowym (Sala samobójców, Płynące wieżowce, Pokolenie Ikea). Natomiast rzeczywiście, jego słowa o "bojkocie" brzmią dziwnie, bo w ostatnich latach zagrał w kilku produkcjach TVP. Jak wielu cenionych aktorów, np. Mariusz Bonaszewski, Ireneusz Czop, Anna Radwan, Andrzej Seweryn, Mirosław Baka, Karolina Gruszka, Agnieszka Mandat, Jan Frycz, Anna Seniuk i wielu innych. Chyba że dla "jaka" to także "bliżej nieznani artyści".
odpowiedź