SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Serwis FrazPC zniknie z internetu od 2019 roku. „Stawiamy na rozwój Geekweek.pl”

Internetowy serwis FrazPC poświęcony komputerom i nowym technologiom będzie działał do końca 2018 roku, po czym zostanie zamknięty. Jak dowiedziały się Wirtualnemedia.pl spółka Cyfrowy Polsat, obecny właściciel strony zamierza skupić się na rozwoju innego serwisu technologicznego - Geekweek.pl.

Article

FrazPC funkcjonuje w internecie od początku 2000 r. Serwis dostarcza informacje i newsy z obszaru nowych technologii, na jego łamach pojawiają się także recenzje oraz testy sprzętu komputerowego. FrazPC jest jednym z vortali technologicznych funkcjonujących najdłużej w polskiej sieci.

W 2012 r. FrazPC został przejęty od spółki Bitschell Holdings przez Cyfrowy Polsat za nieujawnioną kwotę. W kolejnych latach notował malejące zainteresowanie ze strony użytkowników przegrywając na coraz bardziej konkurencyjnym rynku serwisów poświęconych nowym technologiom.

Teraz Cyfrowy zapowiedział w komunikacie na stronie FrazPC, że serwis będzie funkcjonował do 31 grudnia 2018 r., po czym zostanie zamknięty.

-  Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne – zapowiada Cyfrowy Polsat w komunikacie.

W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Olga Zomer, rzeczniczka Cyfrowego Polsatu potwierdza, że FrazPC będzie dostępny jedynie do końca br. - Stawiamy na rozwój jednego technologicznego serwisu, jakim jest Geekweek.pl – wyjaśnia krótko Olga Zomer.

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała 4,95 mld zł przychodów ze sprzedaży i 523,6 mln zł zysku netto. Firma miała sprzedanych 16,7 mln jednostkowych usług (2,6 proc. więcej niż rok wcześniej) i 5,72 mln abonentów (po spadku o 1,6 proc. w skali roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Serwis FrazPC zniknie z internetu od 2019 roku. „Stawiamy na rozwój Geekweek.pl”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DeRick
Pozdro Frazir! ;-)
8 8
odpowiedź