SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Serwis Kamila Durczoka Silesion.pl startuje w poniedziałek rano z tekstami i wideo o wydarzeniach na Śląsku

Serwis internetowy Kamila Durczoka zostanie uruchomiony w poniedziałek rano i będzie działał pod nazwą Silesion.pl. Redakcja składa się z ok. 20 osób, które będą przygotowywać teksty i materiały wideo, m.in. przy pomocy dronów, opisujące przede wszystkim wydarzenia w regionie śląskim.

Kamil DuczokArticle

Informacja o tym, że Kamil Durczok przygotowuje swój serwis internetowy z siedzibą w Katowicach, pojawiła się w połowie sierpnia, kiedy firma dziennikarza Coal Minders wykupiła na portalu Wirtualnemedia.pl ogłoszenie, w którym szukała dziennikarzy do współpracy. Na początku września podaliśmy, że serwis wystartuje 3 października i będzie zajmował się przede wszystkim wydarzeniami w regionie śląskim.

W połowie września Durczok, aktywny już wcześniej na Twitterze, uruchomił swój fanpage facebookowy, gdzie zamieszczane są wpisy i materiały wideo, w których dziennikarz komentuje bieżące wydarzenia polityczne oraz relacjonuje przygotowywanie jego serwisu. Pokazano m.in., w jaki sposób przygotowano siedzibę redakcji mieszczącą się w Katowicach. - Z gruzowiska i ruin uczyniliśmy magiczne miejsce gdzie chcemy stworzyć magiczne medium. Nie tylko dla magicznego Śląska, także dla całej Polski, ciekawej jak teraz wygląda dawna kraina węgla i stali. Jeśli chcecie zobaczyć jak to się zaczęło, zapraszam do obejrzenia pierwszej części naszej historii - zachęcił dziennikarz.

Przy okazji ujawniono logo i elementy oprawy graficznej strony: trzy poziome kreski, z których dolna ma pionowe przedłużenie, w wersji białej na czarnym tle i czarnej na białym (logo będzie składać się na litery L i E w nazwie Silesion).

W piątek Kamil Durczok poinformował, że jego serwis zostanie uruchomiony w najbliższy poniedziałek o godz. 6. Będą w nim opisywane przede wszystkim wydarzenia z regionu śląskiego.

- Będziemy się bawili różnymi nowinkami technologicznymi, będziemy pokazywali rzeczywistość śląską za pomocą bardzo rozmaitych narzędzi, między innymi za pomocą drona, a właściwie całej brygady dronów, które rozmieściliśmy nie tylko na terenie województwa śląskiego, ale także poza nim, i które pozwolą relacjonować to, co się dzieje, bardzo szybko i bardzo dokładnie - zapowiedział.

Jak się dowiedzieliśmy, serwis będzie nazywał się Silesion.pl i działał w wersjach na komputery i urządzenia mobilne. W redakcji pracuje ok. 20 osób, z których kilka poprzednio było zatrudnionych w „Dzienniku Zachodnim i TVS (ta stacja jesienią ub.r. zlikwidowała swój program „Silesia Informacje” i zwolniła jego dziennikarzy).

- To jest projekt, który w pewnym sensie powstawał w kontrze do wszystkich projektów i kierunków, które obejmują główne polskie portale. My idziemy w inną stronę - powiedział nam Kamil Durczok na początku września. - Panuje obecnie trend przenoszenia telewizji do sieci. To nie jest dobry kierunek, ten pomysł jest dla mnie pomysłem chybionym. My stawiamy ogromny nacisk na treści wideo, ale chcemy produkować je w unikalny sposób, a nie powielając istniejący model i przenosząc telewizyjne formaty na ekran komputera, tabletu czy smartfona - zapowiedział.

Wszystkie treści na Silesion.pl będą dostępne za darmo. Serwis ma utrzymywać się ze sprzedaży oferty reklamowej.

Uroczysta inauguracja portalu odbyła się w sobotę wieczorem.

Kamil Durczok w marcu ub.r. za porozumieniem stron rozstał się z „Faktami” TVN, po tym jak powołana przez stację komisja ustaliła, że trzy osoby w redakcji programu mogły być narażone na mobbing lub molestowanie. Po rozstaniu z TVN Durczoka obowiązywał 1,5-roczny zakaz konkurencji, kończący się we wrześniu br. W połowie października dziennikarz zacznie prowadzić cotygodniowy program publicystyczny w Polsat News, emitowany w czwartki o godz. 20.

Dotychczas Kamil Durczok przez ponad 20 lat pracował w telewizji. W latach 2006-2015 był prowadzącym i redaktorem naczelnym „Faktów” TVN, a wcześniej przez 13 lat pracował w Telewizji Polskiej, m.in. jako gospodarz „Wiadomości” i programów publicystycznych.

Durczok to kolejny znany dziennikarz telewizyjny uruchamiający swój projekt internetowy. Tomasz Lis jest głównym udziałowcem działającego od 4,5 roku temu portalu naTemat.pl (obecnie należy do niego także kilka serwisów tematycznych), a Jarosław Kuźniar od kilku lat prowadzi witrynę Goforworld.com związaną z jego biurem podróży. Obaj prowadzą obecnie autorskie programy na portalu Onet.pl: Lis od wiosny br., po tym jak rozstał się z Telewizją Polską, a Kuźniar dwugodzinne pasmo poranne prowadzi od piątku (w czerwcu br. odszedł z Grupy TVN).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Serwis Kamila Durczoka Silesion.pl startuje w poniedziałek rano z tekstami i wideo o wydarzeniach na Śląsku

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
także tego
Silesdno ;)
odpowiedź
User
znajomy
Czytaj: Durczok kupił sobie drona, a oszczędności ze sporej kasy z pensji prezentera TVN wydaje na fanaberię pt. zakładam portal, a na redaktorów naściągam studentów na śmieciówki. Panie Kamilu, powiem brutalnie - to się panu nie uda. To, że na darmopracy jakoś jechali kilka lat np. w Natemacie to nie tylko umiejętność zrobienia otoczki wokół kojarzonego w środowisku właściciela, oni potrafili naprawdę kręcić kasiorę z krypto jak np. słynne parówki. Pana kariera, nie ujmując, rozwinęła się głównie na nieszczęśliwej chorobie, nie ma pan jakichś niebywałych umiejętności dziennikarskich, a jedyne co się pana trzymało czyli wizerunek, rozpoznawalność zniszczył pan sobie bezpowrotnie (inna sprawa kto panu w tym pomógł). Studenci nie będą lgnąć do pana by za półdarmo pisać, bo Śląsk to nie Warszawka gdzie lgną lemingi chcące kariery i sławy. No i na koniec nie ma pan doświadczenia biznesowego, a na śląsku nie znajdzie pan na dłuższą metę firm które miałyby jakiś interes by płacić na pana portal w zamian za kryptoartykuły. Dlatego podsumuję brutalnie, ten projekt to kasa w błoto, już lepiej niech pan wpłaci oszczędności na lokatę i z tego żyje.
odpowiedź
User
jaca
Popłuczyny z TVS nie wróżą dobrze. Szału nie ma.
odpowiedź