SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Słuchacze podzieleni w sprawie serwisów informacyjnych Radia 357. "Analizujemy uwagi"

Pojawienie się serwisów informacyjnych w Radiu 357 wzbudziło poruszenie wśród słuchaczy i patronów. Jedni ostro je krytykują i deklarują, że przestaną wspierać radio, inni chwalą neutralne i pozytywne informacje i czekają na częstsze audycje informacyjne. - Analizujemy uwagi, podpowiedzi, reakcje naszych słuchaczy i patronów - jesteśmy z nimi w stałym dialogu - zapewnia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Paweł Sołtys, prezes Radia 357.

Article

Od wtorku, 2 marca internetowe Radio 357 rozpoczęło nadawanie serwisów informacyjnych oraz sportowych na żywo w paśmie porannym i popołudniowym sześć razy dziennie - o 7.00, 8.00, 9.00 oraz 16.00, 17.00 i 18.00.

Ich emisję zaplanowano od poniedziałku do piątku (bez weekendów), zawierają także wiadomości ekonomiczne. Różnią się od tych w tradycyjnych mediach i skupiają głównie na pozytywnych lub neutralnych newsach.

Skrajne emocje wśród słuchaczy

Pojawienie się serwisów informacyjnych w ramówce wywołało falę skrajnych komentarzy wśród słuchaczy oraz patronów na Facebooku. Jedni chwalą pomysł, uważają, że dziennikarze prezentują nieszablonowe podejście i prezentują wiadomości inne niż wszystkie media. Drudzy deklarują, że są rozczarowani, zmniejszą wsparcie lub w ogóle się z niego wycofają. Jeszcze inni są zdania, że serwisów jest zdecydowanie za mało i że powinny być emitowane także w weekendy lub „że jest o sześć serwisów za dużo”.

Skrajne opinie odbiorców komentuje Paweł Sołtys, prezes Radia 357. - Analizujemy uwagi, podpowiedzi, reakcje naszych słuchaczy i patronów - jesteśmy z nimi w stałym dialogu. Serwisy zapowiadaliśmy od początku i wystartowaliśmy z nimi w rekordowo krótkim czasie. Zdecydowaliśmy się je uruchomić w pasmach porannym i popołudniowym, 6 razy dziennie. Cel był taki, żeby zapewnić słuchaczom dostęp do najważniejszych informacji, ale podanych w naszym stylu. Z drugiej strony, chcemy także zostawić czas na audycje autorskie, których serwisami nie przerywamy i w ten sposób uwzględnić też postulaty osób, które polubiły formułę radia bez serwisów - zaznacza Paweł Sołtys w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. Dodaje, że w tej chwili nie ma konkretnych planów, dotyczących rozszerzania serwisów.

W zespole kilkunastu reporterów

Do radia dołączyli stali współpracownicy - korespondenci w kraju i na świecie. W Warszawie newsroom składa się w sumie z sześciu osób (w tym dwóch, którzy informują o sporcie - to Mateusz Fusiarz i Tomasz Gorazdowski). Serwisy z Warszawy będą przedstawiali: Ola Żaczek-Świstak, Krzysztof Tubilewicz, a reporterem w stolicy będzie Andrzej Rudke.

Natomiast w Gdańsku reporterem będzie Marek Wieliński, w Olsztynie - Mariusz Korpoliński, w Katowicach - Łukasz Kwaśny, we Wrocławiu - Józef Poznar. Jednak to nie wszystko: Żaneta Auler będzie nadawała z Los Angeles, z Tokio - Dominika Giordano; z Paryża - Marek Brzeziński; z Aten - Karolina Markiewicz, z Adelaide - Agnieszka Wyszomirska, z Barcelony - Agata Sosnowska, a z Nowej Zelandii – Wojtek Górny. Ponadto stacja chce pozyskiwać kolejnych współpracowników w wielu zakątkach świata.

Przez pierwszy miesiąc nadawania stream uruchomiono 34 mln razy (czyli uruchomiono odtwarzanie audycji w aplikacji lub na stronie internetowej); zrobiono to za pośrednictwem 2,5 mln urządzeń. Najczęściej stacji słucha się w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

Obecnie Radio357 wspiera ponad 27 tys. osób na kwotę ponad 604 tys. zł. Do tej pory zebrano ponad 2,39 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Słuchacze podzieleni w sprawie serwisów informacyjnych Radia 357. "Analizujemy uwagi"

63 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Serwisy tragiczne na dodatek z podkładem.
odpowiedź
User
Patron z Bąkowca
Serwisy OK, ale niech czytają je charakterystyczne głosy, bo tutaj jest słabo. Nowy Świat bije ich tu na głowę. Poza tym więcej polityki.
odpowiedź
User
bubu
Radio357 nie umie robić serwisów. Róbcie tylko o 3, 5 i 7 :)
odpowiedź