SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Shopee ujawnia plany. Platforma wprowadzi cashback i strefę marek

Platforma Shopee, która właśnie ogłosiła spore zwolnienia w naszym kraju, zapowiada nowe rozwiązania dla sprzedających i kupujących w Polsce. Jeszcze w tym roku pojawi się cashback. W przyszłym roku nowościami będą m.in. program afiliacyjno-marketingowy oraz strefa marek Shopee.

Article

O nowych rozwiązaniach mówił podczas czwartkowej konferencji dla sprzedawców mówił Michał Tykarskibusiness development director w Shopee. We wtorek 1 listopada ruszy program lojalnościowy Cashback, dzięki któremu kupujący będą mogli uzyskać środki na kolejne zakupy.

- Zagranicą program odniósł wielki sukces. Wierzymy, że w Polsce też może się sprawdzić – mówił Tykarski. Shopee będzie sponsorowało dodatkowe kupony na cashback, co oznacza, że jeśli kupujący zakupił produkty u sprzedawców biorących udział w programie, dostanie zwrot 10 proc. wartości zamówienia w Monetach (początkowo zwrot wynosić będzie 20 proc.).

Przedstawiciel Shopee przekonywał, że to będzie rozwiązanie, które ma sprawić, że sprzedający będą mieć lepszą ekspozycję w serwisie. Kupujący będą mieli możliwość łączenia kuponów cashback z kuponami sprzedawcy.

Tego samego dnia ruszy też możliwość promowania produktów w sekcji „Okazje dnia” poprzez wykupienie odpowiedniego miejsca. To tam klienci szukają produktów w najlepszych cenach,

Shopee szykuje program afiliacyjno-marketingowy

W 2023 r. Shopee uruchomi w Polsce program afiliacyjno-marketingowy, która pozwoli sprzedawcom na tworzenie własnych kampanii przez platformę. Możliwe będzie się reklamowanie w porównywarkach cenowych, w portalach czy z wykorzystaniem influencerów, z którymi współpracuje Shopee. Firma udostępni też sprzedawcom możliwość samodzielnego tworzenia reklam na platformie, w tym zarządzania widocznością swojej oferty.

Shopee wzorem Allegro planuje też w przyszłym roku stworzyć specjalną przestrzeń dla przedstawicieli marek lub ich dystrybutorów. Będzie to Shopee Strefa Marek. Produkty tam promowane będą mieć specjalne oznaczenia na stronie profilowej sklepu i na wszystkich listach. Będą mieć też dodatkową przestrzeń w aplikacji. Sprzedający otrzymają od Shopee wsparcie komercyjne i marketingowe, zaś kupujący będą mieli 30 dni na bezpłatny zwrot.

Shopee działa w Polsce od ponad roku. Obecnie na platformie sprzedaje 53 tys. sprzedawców z naszego kraju, a liczba kupujących dziennie to setki tysięcy. Firma zapisała się w świadomości klientów dzięki głośnym akcjom reklamowym, w tym wiosennej kampanii, w której wykorzystano przeróbkę piosenki "Baby Shark".

Czy nowe rozwiązania mocniej zwiążą sprzedawców z platformą? Faktem jest, że handel na platformie staje się coraz droższy. Shopee wchodząc do Polski nie pobierało prowizji od sprzedawców. Wprowadzono je od 1 lipca, gdy pojawiły się dwa typy opłat: prowizja sprzedażowa oraz dopłata do wysyłek z użyciem jej usługi logistycznej. Od lipca stawki prowizji w różnych kategoriach wynosiły od 0,5 do 10 proc.

Dlaczego Shopee zdecydowało się wprowadzić opłaty? - Aby szybciej rozwijać platformę zgodnie z waszymi potrzebami i poszerzać bazę kupujących. W długiej perspektywie chcemy tym samym lepiej służyć Sprzedawcom i ekosystemowi e-commerce w Polsce - podkreślono w komunikacie.

Zwolnienia w polskim oddziale Shopee

Z kolei w poniedziałek ogłoszono zwolnienia w polskim oddziale Shopee, które wynikają z globalnych problemów firny, - Zaistniałe zmiany wynikają z bieżącej strategii Shopee, której celem jest optymalizacja wydajności operacyjnej na poziomie globalnym. Wszystkie osoby dotknięte zmianami będą objęte wsparciem ze strony firmy - podano w oświadczeniu przesłanym Wirtualnemedia.pl. Firma podała, że zwolnienia nie przekroczą liczby 10 proc. pracowników na całym świecie, nie znana jest jednak liczba zwalnianych w Polsce.

Platforma Shopee działa od siedmiu lat, należy do singapurskiego koncernu Sea Limited. Działa w modelu podobnym jak Allegro czy Amazon: ma na platformie własny sklep, a także pozwala prowadzić sprzedaż zewnętrznym podmiotom. Obecnie poza Polską jest dostępna m.in. w kilku krajach azjatyckich (nie ma wśród nich Chin) oraz w Ameryce Południowej.

Dołącz do dyskusji: Shopee ujawnia plany. Platforma wprowadzi cashback i strefę marek

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ech
Strefę Marek??? Chyba tych podrabianych od sprzedawców z Chin.
Że też żaden polski urząd nie wziął się jeszcze za podróbki w tym sklepie.
odpowiedź
User
Gra_szynka
Cały ten szopi kojarzy się z kiczem i tandetą. Zamiast strefy Marek niech wprowadzą strefy Mirków i Januszy.
odpowiedź