SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Shoper kupuje agencję e-commerce’ową Selium

Shoper ma przedwstępną umowę kupna za 1,65 mln zł agencji Selium, zajmującej się głównie wsparciem sprzedaży na globalnych platformach e-commerceowych.

Marcin Kuśmierz, prezes ShoperaArticle

W komunikacie Shopera podano, że transakcja zostanie sfinalizowana na początku trzeciego kwartału, po uzyskaniu przez firmę wszystkich niezbędnych zgód korporacyjnych.

Cena 1,65 mln zł zostanie zapłacona w trzech równych transzach w ciągu 12 miesięcy od zawarcia finalnej umowy. Shoper sfinansuje przejęcie z własnych środków.

- Najlepszy w Polsce zespół specjalistów od sprzedaży na międzynarodowych marketplace'ach wkrótce dołączy do Shoper. Połączenie wiedzy, doświadczenia i potencjału zespołów Shoper oraz Selium pozwoli polskim przedsiębiorcom skutecznie realizować ambicje w zakresie sprzedaży zagranicznej i pozyskiwać nowe grupy klientów - zapowiada Marcin Kuśmierz, prezes Shopera.

- Rozwój sprzedaży wielokanałowej jest jednym z kluczowych obszarów naszych inwestycji - dodaje.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Dołączenie do Shoper otworzy nowe możliwości rozwoju dla polskich firm w zakresie ekspansji zagranicznej. Komplementarna oferta Selium i Shoper,  światowej klasy specjaliści i dostęp do najnowszych technologii e-commerce umożliwi oferowanie nowych i unikalnych usług w obszarze omnichannel - komentuje Mateusz Grzywnowicz, CEO w Selium.

Selium podwoi przychody

Agencja Selium zajmuje się wsparciem w prowadzeniu sprzedaży na internetowych platformach handlowych (marketplace) w Ameryce Północnej, Azji i Europie. Oferuje różne usługi w tym obszarze - od zawarcia umów po zarządzanie procesem sprzedażowym na platformach takich jak m.in. Amazon, Alibaba, AliExpress, Cdiscount, eBay, Kaufland i Shopee.

W br. Selium ma osiągnąć przychody w wysokości 1,6-1,8 mln zł, po prawie dwukrotnym wzroście rok do roku.

W pierwszym kwartale br. Shoper zanotował 26,33 mln zł przychodów sprzedażowych i 4,26 mln zł zysku netto, wobec 15,81 mln zł wpływów i 4,55 mln zł zysku netto rok wcześniej.

Firma w sierpniu ub.r. za 17,49 mln zł kupiła 100 proc. udziałów spółki Shoplo oferującej platformę e-commerce w modelu SaaS.

Dołącz do dyskusji: Shoper kupuje agencję e-commerce’ową Selium

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl