SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z zarządu Shopera odchodzi współzałożyciel

Krzysztof Krawczyk rezygnuje z funkcji wiceprezesa spółki e-commerce’owej Shoper, przechodzi do jej rady nadzorczej. Jest jednym z mniejszościowych akcjonariuszy firmy, kierował nią jako prezes przez 9 lat.

Krzysztof Krawczyk, fot. materiały prasowe ShoperaKrzysztof Krawczyk, fot. materiały prasowe Shopera

Do rady nadzorczej Shopera Krzysztof Krawczyk dołączy z początkiem kwietnia. Sam powołał się do jej składu, ma takie uprawnienie w ramach umowy z KFF, jednym z akcjonariuszy spółki.

Jej wiceprezesem Krzysztof Krawczyk był od początku 2021 roku. Wcześniej przez 9 lat pełnił w firmie, działającej wówczas pod nazwą Dreamcommerce, funkcję prezesa, nadzorował bieżącą działalność i rozwój. Łącznie ma 17 lat doświadczenia w branży e-commerce, jest twórcą pierwszej w Polsce platformy dla e-commerce w modelu Software as a Service. Ukończył Wyższą Szkołę Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Krzysztof Krawczyk ma 12,01 proc. akcji Shopera, przy kursie 28,40 zł w czwartek po południu wycena tego pakietu to 97 mln zł.

Prezesem firmy od początku 2021 roku jest Marcin Kuśmierz. W zarządzie pozostają też Paweł Rybak (od kwietnia 2021 roku), Piotr Biczysko (od lipca 2021 roku) i powołana z początkiem br. Anna Miśko.

Shoper na gieldzie: akcje mocno w dół

W trzecim kwartale ub.r. kwartale skonsolidowane przychody Shopera zwiększyły się o 58 proc. do 18,45 mln zł, zysk EBITDA - z 4,02 do 4,99 mln zł, a zysk netto zmalał z 4,32 do 2,47 mln zł. Firma przejęła w tym okresie agencje marketingu internetowego Sempire i spółkę e-commerce’ową Selium.

Przez minione 12 miesięcy akcje Shopera staniały o 52 proc., ale od początku br. zyskały 13 proc.

Dołącz do dyskusji: Z zarządu Shopera odchodzi współzałożyciel

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
niestety
znajac paskudny charakter MK nie dziwi nic!
odpowiedź