SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Operatorzy telekomunikacyjni uruchamiają sieć 5G w Paryżu

Operatorzy telekomunikacyjni: Bouygues Telecom, Orange, SFR i Free uruchomili w piątek sieć 5G w Paryżu. Stolica Francji dołącza tym samym do innych miast kraju, w których technologia 5G jest dostępna od kilku tygodni - Nicei, Lyonu, Strasburga czy Marsylii.

Article

Ubiegając się o stosowne zezwolenia od merostwa stolicy, operatorzy zobowiązali się do recyklingu terminali mobilnych oraz do przestrzegania progów mocy dla swoich anten, które są znacznie poniżej maksymalnych dozwolonych standardów.

Komisja ds. Telefonii Komórkowej (CCTM) zatwierdziła dokumentację operatorów dotyczącą anten 5G w czwartek.

Operatorzy zamierzają pokryć siecią 5G około 80 proc. miasta – poinformował dziennik „Le Figaro” dyrektor generalny SFR Gregory Rabuel, który obiecuje zwiększenie płynności połączeń internetowych.

"Jedna czwarta naszej sprzedaży w salonach to oferty z 5G. Konsumenci, którzy kupują smartfon, mogą wybierać spośród urządzeń kompatybilnych z 5G" – dodał.

SFR i Orange zdecydowali się włączyć anteny 5G na częstotliwości 3,5 GHz, "aby zaoferować klientom korzyści płynące z tej nowej technologii" - sprecyzował Rabuel.

Na terenie kraju czterech operatorów telekomunikacyjnych uruchomiło już ponad 2 tys. anten 5G w paśmie częstotliwości 3,5 GHz, a ponad 12 tys. anten wykorzystuje inne częstotliwości w tej technologii (700 MHz, 2,1 GHz i 3,5 GHz) – wynika z danych urzędu ds. telekomunikacji (Arcep).

 

 

Dołącz do dyskusji: Operatorzy telekomunikacyjni uruchamiają sieć 5G w Paryżu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl