SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sieć hoteli InterContinental rezygnuje z plastikowych słomek

Sieć InterContinental Hotels and Resorts (IHG), właściciel m.in. hotelu InterContinental w Warszawie zapowiedziała, że do końca 2019 roku zrezygnuje całkowicie z podawania klientom plastikowych słomek.

Article

- Zaangażowanie IHG w ograniczenie ilości plastikowych odpadów świadczy o tym, że może ona być czynnikiem zmian na lepsze w lokalnych społecznościach na całym świecie. Dzięki globalnie podejmowanym inicjatywom oraz bliskiej współpracy, przemysł hotelowy i turystyczny nadal mogą być liderami w ustanawianiu jasnych i policzalnych zobowiązań wspierających zrównoważony rozwój. Był to najważniejszy element Planu działań ITP na rzecz zrównoważonego rozwoju do 2030 roku, który działa na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ i sprawia, że nasza branża stoi na czele zrównoważonego wzrostu - powiedział Madhu Rajesh, dyrektor International Tourism Partnership (ITP).

Plan przyjęty przez firmę zakłada wyeliminowanie co roku średnio 50 mln jednorazowych plastikowych słomek z hoteli tej sieci. Zostaną zastąpione biodegradowalną alternatywą.

Inicjatywa ta jest częścią szerzej zakrojonych działań IHG na rzecz ograniczenia ilości odpadów w hotelach oraz długoterminowego zobowiązania do zarządzania działalnością w sposób odpowiedzialny, wspierający Cele Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Firma w różnych regionach świata już prowadzi działania w tym obszarze. W Ameryce Północnej i Południowej zawarto porozumienie z Clean the World w Ameryce Północnej i Południowej oraz Soap for Hope w Azji, gdzie niemal 450 hoteli marki IHG zgromadziło 200 000 kg mydła przeznaczonego do wyrzucenia. Zamiast trafić na wysypisko, mydło zostało poddane recyklingowi i wyprodukowano z niego niemal trzy miliony nowych kostek, które zostaną rozprowadzone wśród najbardziej potrzebujących społeczności.

Dotychczas plastikowe słomki wycofano z blisko 1000 hoteli w regionie Europy, Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki (EMEAA). Wprowadzono też kosmetyki hotelowe w większych opakowaniach w kilku obiektach w Ameryce Północnej i Południowej.

Holiday Inn Express, Staybridge Suites oraz Candlewood Suites coraz szerzej stosują dozowniki o większych pojemnościach. Marki hoteli EVEN oraz avid od samego początku stosują opakowania kosmetyków w dużych rozmiarach, a hotele i restauracje Kimpton zaczęły je wprowadzać w zeszłym roku.

IHG zapowiada, że będzie próbować ograniczyć ilość jednorazowych przedmiotów z plastiku poprzez odejście od miniaturowych kosmetyków hotelowych i współpracę z odpowiednimi dostawcami, którzy pomogą utrzymać poczucie jakości.

W ub. tygodniu Parlament Europejski przegłosował zakaz produkcji wszelkiego rodzaju plastikowych, jednorazowych naczyń, nie tylko słomek, ale też kubków, talerzyków itp.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sieć hoteli InterContinental rezygnuje z plastikowych słomek

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl