SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Siemens uruchamia spółkę Yunex zajmującą się transportem

Z początkiem września rozpoczęła działalność spółka Yunex uruchomiona przez firmę Siemens w Polsce. Nowy podmiot zajmuje się inteligentnymi systemami transportowymi (ITS) dla miast i regionów. Jej prezesem został Dariusz Obcowski, a członkiem zarządu ds. finansowych Władysław Michałowicz.

Article

Z początkiem września br. pion biznesowy ITS Siemens Mobility został wyodrębniony ze struktury macierzystej firmy i rozpoczął działalność jako nowa spółka – Yunex Sp. z o.o. Kapitał zakładowy został ustanowiony na poziomie ponad 75 mln złotych. W strukturze firmy znalazło się 65 osób.

Nowa spółka Yunex Traffic będzie kontynuować działalność branży ITS Siemens Mobility funkcjonując jako odrębny podmiot, realizując strategię wzrostu, a także kształtując cyfrową transformację branży i konsolidację rynku ITS.

Spółka oferuje inteligentne i kompleksowe rozwiązania w zakresie mobilności dla dróg i miast, obsługując wszystkie główne standardy zarządzania ruchem drogowym i automatyki drogowej na świecie.

Yunex przejmie także realizację istniejących kontraktów Siemens Mobility z obszaru ITS, w tym w największych polskich miastach - Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Białymstoku, Rzeszowie oraz Tychach, na drogach ekspresowych w całej Polsce, w tym również w tunelach, sterując ruchem i zarządzając infrastrukturą techniczną.

Ekologiczne rozwiązania

- Dzięki cyfryzacji i wykorzystaniu przełomowych technologii będziemy aktywnie kształtować ruch, umożliwiając operatorom miejskim w całej Polsce inteligentną optymalizację i integrację zarządzania i sterowania ruchem. Spowoduje to nie tylko większą dostępność i niezawodność mobilności, znacząco wzmocni procesy planowania, a w konsekwencji wpłynie także pozytywnie na zmniejszenie emisji substancji szkodliwych w miastach. Rozwiązania ITS w znaczący sposób przyczyniają się do powstania czystszych i bardziej przyjaznych mieszkańcom miast i chcemy być tego istotną częścią – powiedział Dariusz Obcowski, prezes Yunex

Yunex Traffic działa w ponad 40 krajach na całym świecie, a jej inteligentne rozwiązania w zakresie mobilności są obecnie wykorzystywane w największych miastach na całym świecie, w tym w Dubaju, Londynie, Berlinie, Bogocie i Miami. Yunex Traffic jest jedynym dostawcą, który może zaoferować wszystkie główne standardy regionalne w Europie, Wielkiej Brytanii, Azji i Ameryce.

W ostatnich latach obszar ITS realizowany przez Siemens Mobility wygenerował przychody w wysokości ok. 600 milionów euro, notując wzrost obrotów na poziomie 8 proc. w skali roku.

Dołącz do dyskusji: Siemens uruchamia spółkę Yunex zajmującą się transportem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl