SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Signet Super - Nie daj się rozszyfrować

Nowoczesne narzędzie stworzone na bazie podpisu elektronicznego

Centrum Certyfikacji Signet wprowadzi 8 grudnia do sprzedaży nowy produkt - Signet Super. Jest to nowoczesne narzędzie stworzone na bazie podpisu elektronicznego, przeznaczone zarówno dla użytkowników indywidualnych jak i małych i średnich firm.

Signet Super służy do zabezpieczania danych zgromadzonych na dysku komputera lub przesyłanych drogą elektroniczną. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej techniki kryptograficznej chroni je przed nieupoważnionym dostępem i modyfikacją. Nowy produkt CC Signet można wykorzystywać do: podpisywania i szyfrowania poczty elektronicznej, szyfrowania danych na dysku komputera, uwierzytelniania i autoryzacji transakcji internetowych, bezpiecznego logowania do serwerów. Dodatkowo Signet Super umożliwia znakowanie czasem. Znacznik czasu zapewnia, że dane istniały przed ich oznaczeniem oraz stanowi dowód, że od czasu oznaczenia nie były modyfikowane.

Signet Super wykorzystuje dwa certyfikaty: jeden służący do weryfikacji podpisu elektronicznego, drugi do szyfrowania danych. Do ich wystawiania Centrum Certyfikacji Signet wykorzystuje wysokiej klasy urządzenia techniczne, które służą również do wystawiania certyfikatów kwalifikowanych. Rozwiązania techniczne i stosowane procedury są zgodne z wymogami Ustawy o podpisie elektronicznym.

Do korzystania z Signet Super wystarczy komputer osobisty ze standardowymi aplikacjami internetowymi i czytnikiem kart mikroprocesorowych (można m.in. używać czytników kart wbudowanych w klawiatury komputerów, w wersji PC Card oraz innych dostępnych na rynku). Dzięki temu możliwe jest również rozwiązanie, w którym z jednego komputera i czytnika korzysta kilku użytkowników Signet Super.

Centrum Certyfikacji Signet działa od 16 maja 2001 r. w ramach Grupy Telekomunikacji Polskiej. Oferuje kompleksowe rozwiązania zabezpieczające komunikację elektroniczną na bazie Infrastruktury Klucza Publicznego. Centrum Certyfikacji Signet 11 lutego 2003 r. zostało wpisane do rejestru kwalifikowanych podmiotów świadczących usługi certyfikacyjne. Dzięki temu jego Klienci mogą korzystać z bezpiecznego podpisu elektronicznego, będącego cyfrowym odpowiednikiem podpisu odręcznego.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Signet Super - Nie daj się rozszyfrować

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl