SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sistema JSFC z Alcatelem

Firma Sistema JSFC będzie świadczyła usługi "Trójgry" w oparciu o rozwiązania Alcatela

Alcatel i Alcatel i Sistema JFSC, największa prywatna korporacja na rosyjskim rynku zasobów nienaturalnych, a zarazem aktywny uczestnik rynku telekomunikacyjnego, zawarły kontrakt opiewający na przeszło 5 mln Euro, na budowę platformy do świadczenia usług z pakietu "Trójgra" (Internet, telefon, telewizja). W ramach umowy zostanie zrealizowana pierwsza faza zakrojonego na szeroką skalę projektu AFK Sistema, którego celem jest zbudowanie zaawansowanego centrum świadczącego szeroki wybór szerokopasmowych usług multimedialnych.

Alcatel dostarczy Sistema Mass Media - medialnemu ramieniu Sistema JFSC - platformę Alcatel Open Media Suite służącą do świadczenia usług mutlimedialnych i zarządzania nimi, które łączą w sobie przesyłanie głosu, danych i obrazów wideo. Dodatkowo Alcatel będzie realizował usługi instalacyjne, integratorskie, jak
i dopasuje całe rozwiązanie do indywidualnych wymagań kontrahenta. Komercyjne udostępnienie usług jest planowane na początek 2005 roku. Będą z nich mogli korzystać mieszkańcy Moskwy i innych regionów Rosji. W ofercie operatora znajdzie się wiele szerokopasmowych usług rozrywkowych np. telewizja interaktywna, wideo na żądanie, gry multimedialne, bardzo szybki dostęp do Internetu i aplikacje handlu elektronicznego.
W projekcie zostaną wykorzystane wszystkie zdobyte wcześniej przez Sistema doświadczenia na polu produkcji, agregacji i dystrybucji treści i usług multimedialnych.

Zastosowanie platformy Open Media Suite, która łączy w sobie rozwiązania sprzętowe, oprogramowanie
i usługi, umożliwi Sistema wejście na nowe rynki i zdobycie nowych źródeł dochodów. Oznacza również możliwość bardziej optymalnego wykorzystania poczynionych nakładów inwestycyjnych na budowę sieci dostępowej operatora. Rozwiązanie to cechuje się dużą skalowalnością, posiada architekturę niezależną od sprzętu i opartą na otwartych standardach, co umożliwia szybką adaptację nowych technologii, zwiększając tym samym efektywność pracy sieci i podnosząc poziom zysku ze świadczonych usług. Dodatkowymi zaletami Alcatel Open Media Suite jest możliwość adaptacji interfejsu użytkownika do indywidualnych preferencji operatora, integracja ze sprzętem innych dostawców np. z przystawkami telewizyjnymi (ang. set top box) czy stacjami czołowymi. Alcatel w ramach pakietu usługowego pośredniczy w negocjacjach z dostawcami i twórcami treści.  

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sistema JSFC z Alcatelem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl