SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Skanska przejmuje Business Link

Szwedzka firma deweloperska Skanska całkowicie przejęła polską spółkę Business Link, sieć coworkingu i wynajmu prywatnych biur. Dotychczas Skanska miała 40 proc. udziałów, teraz wykupiła pozostałą część.

Business LinkArticle

Skanska odkupiła udziały od Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości (AIP), do których należy Business Link.

Spółka ta zarządza pięcioma biurami w warszawskim biurowcu Astoria (155 biur) oraz budynkami zrealizowanymi przez Skanskę w Poznaniu (Maraton, 143 prywatne biura, 58 miejsc coworkingowych, 38 biurek dedykowanych i 8 sal spotkań), Krakowie (High5ive, 140 biur, 24 miejsca w strefie coworkingowej i 5 sal konferencyjnych), Wrocławiu (Green2Day) i Pradze (Visionary, 159 prywatnych biur i 5 sal konferencyjnych). Pozostałymi lokalizacjami Business Link będą zarządzały AIP.

Skanska wzmacnia się na rynku wynajmu biur

Przejęcie pozwoli szwedzkiemu deweloperowi na umocnienie się na rynku wynajmu powierzchni biurowych i coworkingowych.

– Jesteśmy przekonani, że przestrzenie coworkingowe będą odgrywać coraz istotniejszą rolę na rynku nieruchomości. Przejęcie pozostałych udziałów w Business Link to dla nas kolejny krok w kierunku rozszerzenia i jeszcze większego dopasowania oferty do potrzeb naszych klientów korporacyjnych, a także początkujących przedsiębiorców, którzy tworzą innowacje w startupach. Od początku naszej współpracy był to jeden ze scenariuszy na rozwój tego biznesu – mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający w spółce biurowej firmy Skanska w Polsce.

– Obserwujemy, że potrzeby naszych klientów się zmieniają. Kilka lat temu to było Activity Based Working, teraz firmy otwierają się na współdzielone przestrzenie do pracy. Zgodnie z najnowszymi trendami nasi klienci chcą łączyć tradycyjną przestrzeń biurową z coworkiem, co daje im z jednej strony elastyczność, a z drugiej unikalne możliwości rozwoju zawodowego pracowników. A te jak wiemy coraz częściej stają się jednym z podstawowych narzędzi przyciągania talentów – dodaje Jarosław Bator, dyrektor zarządzający Business Link.

W 2017 roku Skanska przejęła 40 proc. udziałów polskiego Business Link. Nie podano kwoty, za jaką kupiła resztę udziałów.

Dołącz do dyskusji: Skanska przejmuje Business Link

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl