SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Skarbówka chce od ATM Grupy 7,9 mln zaległego podatku, firma się odwoła

Naczelnik Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego nakazał firmie producenckiej ATM Grupa zapłatę zaległego podatku dochodowego z 2014 roku w wysokości 5,82 mln zł plus 2,05 mln zł odsetek. Firma nie zgadza się z tą decyzją i złoży odwołanie.

Article

Decyzja szefa dolnośląskiej skarbówki to efekt kontroli celno-skarbowej sprawozdań podatkowych ATM Grupy za 2013 i 2014 rok. Firma informowała o tym w maju br., zaznaczając, że kontrolerzy zgłosili zastrzeżenia do rozliczeń z 2014 roku.

ATM Grupa połączyła się wtedy ze swoją spółką zależną ATM Profilm, fuzja nastąpiła poprzez przeniesienie całego majątku spółki ATM Profilm (działającej jako spółka z o.o.) na ATM Grupę. Według skarbówki połączenie przeprowadzono bez uzasadnionych przyczyn ekonomicznych, o których mowa w art. 10 ust. 4 Ustawy o CIT.

W konsekwencji oceniono, że firma w deklaracji podatkowej zaniżyła swoje przychody o 29,99 mln zł - podstawa opodatkowania powinna wynieść 30,67 mln zł, a nie 0,77 mln zł.

7,87 mln zł zaległości podatkowych, decyzja nie jest prawomocna

W środę ATM Grupa poinformowała, że dostała decyzję szefa Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego nakazującą jej zapłatę zaległego podatku za 2014 roku w wysokości 5,82 mln zł oraz 2,05 mln zł odsetek naliczonych do 2 października.

Decyzja nie jest ostateczna i nie podlega wykonaniu, a firma może się od niej odwołać w ciągu 14 dni. Zapowiedziała już, że skorzysta z tej możliwości. W komunikacie zarząd spółki podkreślił, że „nie zgadza się ze stwierdzonymi przez Naczelnika DUCS nieprawidłowościami i określonym zobowiązaniem podatkowym”.

ATM Grupa zajmuje się przede wszystkim produkcją seriali i programów telewizyjnych, pracuje dla czołowych polskich nadawców. Ponadto wynajmuje sprzęt i hale do takich produkcji, a także prowadzi też działalność deweloperską. W połowie września poinformowano, że wyprodukuje dla Netflixa serial „W głębi lasu” w reżyserii Bartosza Konopki i Leszka Dawida.

W pierwszym półroczu ATM Grupa zanotowała 116,82 mln zł przychodów ze sprzedaży (12,78 proc. więcej niż rok wcześniej) i 15,52 mln zł zysku netto (do góry o 40,82 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Skarbówka chce od ATM Grupy 7,9 mln zaległego podatku, firma się odwoła

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl