SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Składki emerytalne od umów o dzieło?

Składki emerytalne od umów o dzieło mogą być odprowadzane, pod warunkiem jednak, że także wszystkie inne dochody z pracy zostaną objęte składkami na ubezpieczenie społeczne - uważa PKPP Lewiatan.

Składki emerytalne od umów o dzieło?

„Obciążenie wynagrodzenia za wykonanie umowy o dzieło składkami na ubezpieczenie społeczne (emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe) spowoduje wzrost kosztu tych prac albo obniżenie wynagrodzenia netto o wartość składki na ZUS, czyli o 30 proc.

Warto zapłacić taką cenę jeżeli będzie  to jeden z elementów pakietu działań prowadzących do upowszechnienia systemu ubezpieczeń społecznych. Chodzi o objęcie wszystkich bez wyjątku dochodów z pracy, łącznie z pracą w rolnictwie, górnictwie i służbach mundurowych, do wysokości 30-krotności przeciętnego wynagrodzenia w roku, składkami na ubezpieczenia społeczne.

Jeżeli natomiast nie upowszechnimy zasad ubezpieczenia społecznego poprzez likwidację wszystkich przywilejów emerytalno-rentowych, to obciążenie  składkami umów o dzieło należy uznać za działanie o charakterze czysto fiskalnym” – mówi Jeremi Mordasewicz, doradza zarządu PKPP Lewiatan.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Składki emerytalne od umów o dzieło?

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dziennikarka
Gówno a nie warto. Wole zarobic 100 % a tyle ile chce zainwestowac w prywatne ubezpieczenie emerytalne, a nie w ZUS ktory ledwo dycha. Dla kogo ten tekst? Bo chyba dla idiotów.
8 8
odpowiedź
User
dziennikarka
ps. I sorry ale dla kogo jest ten urzedniczy bełkot? Może przetłumaczycie to dla zwykłych ludzi bo mało z tego jest zrozumiałe:

Warto zapłacić taką cenę jeżeli będzie to jeden z elementów pakietu działań prowadzących do upowszechnienia systemu ubezpieczeń społecznych. Chodzi o objęcie wszystkich bez wyjątku dochodów z pracy, łącznie z pracą w rolnictwie, górnictwie i służbach mundurowych, do wysokości 30-krotności przeciętnego wynagrodzenia w roku, składkami na ubezpieczenia społeczne.
Jeżeli natomiast nie upowszechnimy zasad ubezpieczenia społecznego poprzez likwidację wszystkich przywilejów emerytalno-rentowych, to obciążenie składkami umów o dzieło należy uznać za działanie o charakterze czysto fiskalnym” – mówi Jeremi Mordasewicz, doradza zarządu PKPP Lewiatan.
8 8
odpowiedź