SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pierwszy taki sklep w Polsce. Adidas otworzy w Warszawie centrum marki

W czwartek 1 września marka Adidas otworzy w Warszawie 36. centrum marki na świecie, ale pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej. W sklepie znalazły się różne rozwiązania technologiczne oraz pierwsza w Europie strefa do uprawiania sportu. Klienci liczyć mogą też na różne spotkania i warsztaty, a także na bezpłatną wodę pitną.

Adidas ma na świecie 35 tzw. centrów marki oraz flagowe sklepy w takich miastach jak Londyn, Paryż, Szanghaj, Tokio, Nowy Jork i Los Angeles. Pierwsze centrum marki otworzyła w 2019 roku w stolicy Wielkiej Brytanii. W Polsce takie centrum ruszy 1 września w Domach Towarowych Wars Sawa Junior, należących do firmy Atrium Real Estate. Zajął on lokal, gdzie przez lat działał salon polskiej marki Reserved.

Sklep składa się z trzech pięter. Zajmuje powierzchnię 2400 metrów kw., w tym aż 1210 metrów kw. to sala sprzedaży, a 420 metrów kw. to przestrzeń Sports Base Warsaw - miejsca treningów, spotkań i bazy dla społeczności Adidas Runners Warsaw.

Na klientów sklepu czeka największy wybór produktów Adidas w Warszawie z naciskiem na te z kategorii performance i dla kobiet, w salonie będzie np. najnowsza kolekcja stworzona we współpracy ze Stellą McCartney.

W sklepie wykorzystano materiały z recyklingu, nadano nowe życie designerskim meblom z lat 50-tych i 60-tych, a także wykorzystano podłogę ze starej siłowni. Część regałów wygląda tak jak regały biblioteczne. Salon jest także naszpikowany cyfrowymi i wirtualnymi rozwiązaniami. Będzie można w nim odebrać zakupy zamówione w internecie - jeśli zakupione w sieci produkty będą dostępne na miejscu, to zostaną one skompletowane wprost w sklepie.

Klienci będą mieć też do dyspozycji rozwiązanie BITM (Bring It To Me), dzięki któremu mogą zeskanować wybrane buty w sklepie za pomocą aplikacji adidas, a obsługa dostarczy im produkt w wybranym rozmiarze do miejsca, w którym się znajdują. Jeśli klienci nie znajdą w sklepie poszukiwanego produktu, mogą skorzystać z opcji Endless Aisle, czyli zamówić produkt w sklepie z dostawą do domu.

W przymierzalniach znajdują się ekrany, które umożliwią klientom przeniesienie się w inne miejsce i obejrzenie produktów w innych okolicznościach, np. wśród przyrody czy na trasie biegowej, dzięki opcji zmiany wirtualnego tła w przymierzalni.

Darmowa woda pitna dla klientów Adidasa

W obiekcie zastosowano multimedialne rozwiązania, których celem jest zwiększanie świadomości na temat zrównoważonego rozwoju, m.in. interaktywne ekrany, na których klienci mogą zagrać w grę o tematyce związanej z ochroną środowisk. Ekrany reagują na ruch rąk dzięki wbudowanym kamerom, więc możemy „zbierać” plastikowe odpady pływające w wodzie. Będą też punkty w którym za darmo będzie można skorzystać z wody pitnej.

W sklepie dużo miejsca poświęcono pracom lokalnych artystów. Wśród nich są m.in. prace Mateusza Króla, który stworzył trójwymiarową panoramę Warszawy, gdzie architektura przeplata się z obiektami bezpośrednio związanymi ze sportem, fotografie z drona autorstwa Marka Ognia, które mają na celu zwrócenie uwagi na Wisłę jako kluczowy ekosystem i część życia mieszkańców Warszawy. W centrum będzie można również obejrzeć pracę SC Szyman, twórcy plakatów i murali, który na ścianie sklepu stworzył symboliczną mapę śródmieścia.

Oprócz stałej ekspozycji prac artystów, w sklepie znajduje się również przestrzeń udostępniana młodym twórcom, by mogli zaprezentować swoje prace. Ponadto Adidas będzie współpracować z Instytutem Dźwięku, szkołą produkcji muzyki, której adepci będą grać swoje sety w sklepie. Centrum będzie również miejscem spotkań z artystami i influencerami, przestrzenią do warsztatów czy imprez, także przeznaczonych wyłącznie dla kobiet.

Zajęcia sportowe z widokiem na Pałac Kultury i Nauki

Na ostatnim piętrze mieści się Sports Base Warsaw, czyli przestrzeń, gdzie można trenować z widokiem na Pałac Kultury, ale również spotkać się ze znajomymi i napić kawy. Wewnątrz znajdują się szatnie, szafki, prysznice, duża sala treningowa z dostępem do wolnych ciężarów (m.in. maty, kettle, hantle, skrzynie, płotki itd.) oraz strefa chilloutu. To pierwsza taka strefa sportowa w sklepie Adidasa w Europie.

Sports Base Warsaw jest miejscem bezpłatnym, gdzie regularnie będą odbywały się treningi m.in. biegowe, joga, funkcjonalne, czy taneczne. Będą tam też organizowane spotkania ze sportowcami i ekspertami na temat fizjologii, odżywiania i mindsetu oraz warsztaty kreatywne z artystami. Z okazji otwarcia sąsiadujący ze sklepem centrum Pasaż Wiecha zostanie wyposażony w elementy sportowe i instalacje z różnymi atrakcjami. Będą tam organizowane spotkania i warsztaty.

W I kwartale 2022 r. zysk netto Adidasa wyniósł 327 mln dol. co stanowi aż o 38 proc. mniej niż w trzech pierwszych miesiącach 2021 roku.  Powodem tego spadku była sytuacja w Chinach. Firma podała, że ze względu na "trudne warunki rynkowe" w Państwie Środka, sprzedaż tam spadła aż o 35 proc.

Dołącz do dyskusji: Pierwszy taki sklep w Polsce. Adidas otworzy w Warszawie centrum marki

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
psotulec
Nie wiem jak Wy , ale ja chyba jednak skuszę się na tą bezpłatną wodę pitną ...
odpowiedź
User
Wieluń 4:40
Wybrali idealny dzień na otwarcie sklepu w Polsce.
odpowiedź