SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dorota Żurkowska: po raz pierwszy pokażemy walkę o medale mistrzostw świata także w TVN

- Polscy skoczkowie przystępują do nowego sezonu jako jedni z faworytów. Dawid Kubacki triumfował w cyklu Letniego Grand Prix. Piotr Żyła, Kamil Stoch czy Paweł Wąsek także prezentowali bardzo wysoką dyspozycję, a oczywiście ich sukcesy zawsze wzbudzają ogromne zainteresowanie. Jestem przekonana, że wszystko to przełoży się na wyniki oglądalności - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Dorota Żurkowska, dyrektor Eurosportu w Polsce i członkini zarządu TVN Warner Bros. Discovery.

Dorota Żurkowska, fot. TVN WBDArticle

Na antenach i platformach TVN Warner Bros. Discovery w sezonie zimowym pojawi się ponad 1100 godzin relacji na żywo z ponad 500 wydarzeń w sportach zimowych. Od końca października do początku kwietnia widzowie obejrzą rywalizacji w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardzie, a także w Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym. Drugi rok z rzędu równolegle w TVN i Eurosporcie 1 będą pokazywane konkursy w skokach narciarskich.

- Początek tego sezonu jest nieco bardziej rozciągnięty w czasie niż zazwyczaj, bo po inauguracji w Wiśle, którą pokażemy w Eurosporcie 1 mamy kilka tygodni przerwy i zawody w Ruce – transmitowane zarówno przez TVN, jak i Eurosport 1. Skoki narciarskie to jednak od lat ukochana dyscyplina sportowa Polaków i jestem pewna, że kibice już czekają na start sezonu i będą wraz z nami wspierać skoczków aż do kwietnia - mówi Dorota Żurkowska.

Studio w Eurosporcie 1 mają prowadzić Michał Korościel i Paweł Kuwik. Stacja nie ujawnia gospodarzy studia w TVN. - Konkretne nazwiska przekażemy bliżej startu sezonu skoków, ale mogę zapewnić, że zarówno studia w TVN, jak i w Eurosporcie 1 będą ciekawe, merytoryczne i angażujące - mówi szefowa Eurosportu.

- W studiach wykorzystamy sprawdzone rozwiązania takie jak „teleportacje” zawodników i ekspertów, ale postaramy się także zaskoczyć widzów. Mamy przygotowane nowe narzędzia do analizowania skoków. Pochylimy się także nad analizą danych historycznych i z bieżącego sezonu, aby widzowie mogli w pełni zrozumieć wszystko, co dzieje się na skoczni - mówi Żurkowska.


Wirtualnemedia.pl: Co nowego czeka na widzów w tym sezonie sportów zimowych pokazywanych przez kanały i serwisy TVN Warner Bros. Discovery?

Dorota Żurkowska: Przede wszystkim jest to sezon mistrzostw świata, a więc najważniejszych wydarzeń w świecie sportów zimowych obok igrzysk olimpijskich. Po raz pierwszy pokażemy walkę o medale MŚ także na antenie TVN. Widzowie będą też mogli emocjonować się rywalizacją w Pucharach Świata w narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardzie i skokach narciarskich, a także w Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym.

Od inauguracji Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim pod koniec października aż do kwietnia pokażemy ponad 1100 godzin relacji na żywo z ponad 500 wydarzeń. Na widzów czeka nawet 28 godzin kontentu live dziennie i do 80 godzin ekscytujących transmisji tygodniowo na antenach Eurosportu, w TVN i Metro w Eurosporcie Extra w Playerze. Dlatego mogę śmiało powiedzieć, że TVN Warner Bros. Discovery to dom sportów zimowych w Polsce.

W nadchodzącym sezonie po raz pierwszy odbędą Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym Planica 2023. Uczestnicy będą konkurować w biegach narciarskich, skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Jakie transmisje z tych zawodów zaplanowano i na których kanałach je zobaczymy?

Po raz pierwszy w historii konkursy skoków narciarskich na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym transmitowane będą na antenie TVN, a także – jak od lat – w Eurosporcie 1. Planujemy studio w Planicy z udziałem świetnych ekspertów. Biegi narciarskie – podobnie jak przez cały sezon – pokażemy w kanale Metro oraz na antenach Eurosportu. Każda konkurencja, każdy skok i bieg będą dostępne w Eurosporcie Extra w Playerze.
Mistrzostwa świata to najważniejsze wydarzenie obok igrzysk olimpijskich, przyciągające uwagę wszystkich fanów. Warto zaznaczyć, że poza mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym pokażemy także mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim, snowboardzie i narciarstwie dowolnym. Regularne transmisje zawodów Pucharu Świata i cotygodniowa rywalizacja doprowadzą nas do punktu kulminacyjnego, czyli imprez rangi mistrzowskiej.

Na co mogą liczyć fani skoków narciarskich kobiet?

Na transmisje niemal wszystkich konkursów w Eurosporcie Extra w Playerze, bez reklam, na żywo, na żądanie i z polskim komentarzem. Na pewno wiele zawodów pokażemy również na antenach Eurosportu. W ostatnich latach sukcesywnie zwiększamy liczbę godzin transmisji z rywalizacji kobiet w różnych dyscyplinach, które się dynamicznie rozwijają. Skoki narciarskie to jeden z przykładów. Drugim może być kolarstwo. W minionym sezonie pokazaliśmy wszystkie najważniejsze wyścig kolarskie kobiet, na czele z wielkimi tourami. Co istotne, wśród naszych znakomitych ekspertów komentujących zmagania sportowców są kobiety – przywiązujemy do tego bardzo dużą uwagę.

Jakie sporty zimowe poza skokami narciarskimi zobaczymy na antenach Eurosportu?

Od października do kwietnia pokażemy tysiące godzin transmisji z zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich, narciarstwie alpejskim, kombinacji norweskiej, biegach narciarskich, snowboardzie i narciarstwie dowolnym. Transmitujemy również Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym. To dziesiątki eventów w każdym tygodniu! Ramówki kanałów telewizyjnych nie zawsze są w stanie pomieścić wszystkie relacje, ale Eurosport Extra w Playerze nie zna takich ograniczeń. Tam dostępne będą na żywo, na żądanie i bez reklam wszystkie transmisje, do których posiadamy prawa.

Kto będzie prowadzić studia i relacje spod skoczni w TVN i Eurosporcie 1?

Konkretne nazwiska przekażemy bliżej startu sezonu skoków, ale mogę zapewnić, że zarówno studia w TVN, jak i w Eurosporcie 1 będą ciekawe, merytoryczne i angażujące. Przy okazji najważniejszych wydarzeń, takich jak decydujące konkursy Turnieju Czterech Skoczni, czy mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Planicy planujemy studia on-site z udziałem świetnych ekspertów. Oczywiście rywalizację w Pucharze Świata będą relacjonować także nasi reporterzy.

Jakie nowinki technologiczne zostaną zastosowane podczas studia towarzyszącego skokom?

W studiach wykorzystamy sprawdzone rozwiązania takie jak „teleportacje” zawodników i ekspertów, ale postaramy się także zaskoczyć widzów. Mamy przygotowane nowe narzędzia do analizowania skoków. Pochylimy się także nad analizą danych historycznych i z bieżącego sezonu, aby widzowie mogli w pełni zrozumieć wszystko, co dzieje się na skoczni. Sport to oczywiście wielkie emocje podczas oglądania transmisji, ale wszystko to, co dzieje się przed przeniesieniem na skocznie i po zakończeniu zawodów to znakomite uzupełnienie relacji. Od lat rozwijamy studia, dokładamy nowe elementy, zapraszamy ciekawych gości, dbamy o jakość wywiadów i dzięki temu możemy przenosić widzów w centrum sportowych wydarzeń.

W ramówce TTV na listopad nie ma programu „Prosto ze skoczni”. Dlaczego?

Faktycznie na ten moment programu „Prosto ze skoczni” nie ma w ramówkach TTV. Sporty zimowe będą jednak bardzo mocnym punktem oferty kanałów i platform TVN Warner Bros. Discovery. Będziemy o nich informować w programach informacyjnych w TVN i TVN24, na stronach internetowych i w mediach społecznościowych. Zależy nam na zwiększaniu popularności dyscyplin zimowych i mam tu na myśli nie tylko oglądalność transmisji, ale o docieranie do jak największej liczby fanów.

Sezon skoków rusza w trakcie mundialu w Katarze, a forma naszych skoczków też jest niepewna. Jakiej oglądalności zawodów w nadchodzącym sezonie oczekujecie? W poprzednim widownia konkursów spadła.

Początek tego sezonu jest nieco bardziej rozciągnięty w czasie niż zazwyczaj, bo po inauguracji w Wiśle, którą pokażemy w Eurosporcie 1 mamy kilka tygodni przerwy i zawody w Ruce – transmitowane zarówno przez TVN, jak i Eurosport 1. Skoki narciarskie to jednak od lat ukochana dyscyplina sportowa Polaków i jestem pewna, że kibice już czekają na start sezonu i będą wraz z nami wspierać skoczków aż do kwietnia.

Jeśli chodzi o oglądalność z ubiegłego sezonu, to jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Puchar Świata w skokach narciarskich debiutował w TVN, co było jedną z największych zmian na rynku praw sportowych w Polsce. Relacje na żywo ze sportów zimowych osiągnęły w kanałach TVN Warner Bros. Discovery skumulowany zasięg blisko 23 mln osób! Od listopada do marca Eurosport 1 był liderem wśród kanałów sportowych w Polsce z aż 32-procentowym udziałem w tej kategorii. W trakcie wszystkich weekendowych konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich transmitujący je TVN był zdecydowanie najchętniej oglądaną anteną w kraju. Pamiętajmy, że spadek oglądalności rok do roku jest efektem naturalnej tendencji na rynku telewizyjnym – od kilku lat widownia tradycyjnej telewizji linearnej systematycznie zmniejsza się. Jednocześnie, coraz więcej osób korzysta z oferty platform streamingowych spędzając na nich coraz więcej czasu.

Wchodzimy teraz w drugi sezon skoków niemal na wyłączność transmitowanych w ramach kanałów i serwisów TVN Warner Bros. Discovery. Mamy świetnych komentatorów, ekspertów, reporterów, ciekawe studia i ogromne wsparcie całej grupy. Wykorzystamy zasięg naszych mediów społecznościowych, portali internetowych i programów na różnych antenach, aby docierać do jak największego grona miłośników sportów zimowych. Polscy skoczkowie przystępują do nowego sezonu jako jedni z faworytów. Dawid Kubacki triumfował w cyklu Letniego Grand Prix. Piotr Żyła, Kamil Stoch czy Paweł Wąsek także prezentowali bardzo wysoką dyspozycję, a oczywiście ich sukcesy zawsze wzbudzają ogromne zainteresowanie. Jestem przekonana, że wszystko to przełoży się na wyniki oglądalności

Dołącz do dyskusji: Dorota Żurkowska: po raz pierwszy pokażemy walkę o medale mistrzostw świata także w TVN

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
W PL kazdy sport jest ukochany jak Polacy sukcesy odnoszą a jak się okaże ktoś lepszy to zaraz hejt się wylewa.
odpowiedź
User
jjj
Znowu w TVP będzie gadka, że nie słusznie niby zabrano im pokazywanie albo, że jak w TVP skakali to zdobywali medale i były wyniki śmiech na sali z takimi tekstami rzucanymi w TVP
odpowiedź
User
fgh
Najważniejsze dla fanów, że skoki będą pokazywane w otwartej TV.
odpowiedź