SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sky Studios kupuje udziały w The Lighthouse

Sky Studios, będące własnością Comcast, przejęło mniejszościowy udział w brytyjskiej firmie The Lighthouse, która jest niezależnym producentem scenariuszy założonym m.in. przez Hilary Salmon, byłą producentkę z BBC.

Hilary Salmon z The LighthouseArticle

The Lighthouse powstał pod koniec ubiegłego roku, skupiając trzech najbardziej doświadczonych brytyjskich producentów: Hilary Salmon, Radforda Neville'a i Nicka Bettsa. Teraz w firmę zainwestowało brytyjskie Sky Studios. Nie zostało ujawnione, ile dokładnie udziałów przejęła firma ani za jaką sumę.

Przed założeniem firmy The Lighthouse Hilary Salmon była dyrektorem zarządzającym scenariuszami i nadzorowała produkcję takich seriali, jak "Luther", "Three Girls", "MotherFatherSon" oraz "Silent Witness".

Radford Neville był kierownikiem produkcji w BBC i nadzorował takie seriale, jak "Doctor Who" i "Good Omens". Z kolei Nick Betts kierował działem produkcyjnym BBC Studios, nadzorując seriale "War & Peace", "This Country", "Inside No 9" i "Doctor Who".

- Hilary, Radford i Nick są obecnie trzema najbardziej znanymi producentami seriali. Podzielają naszą wizję tworzenia prowokujących do myślenia produkcji dla odbiorców w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Cieszymy się, że możemy współpracować z tak pierwszorzędnym zespołem - powiedział Gary Davey, dyrektor generalny Sky Studios.

Dołącz do dyskusji: Sky Studios kupuje udziały w The Lighthouse

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl