SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sky z rosnącymi przychodami i zyskiem, zwiększy o 25 proc. wydatki na własne produkcje

Europejska sieć telewizyjna Sky w ciągu roku finansowego zamkniętego z końcem czerwca br. zanotowała wzrost przychodów o 5 procent, a wskaźnik EBITDA wyniósł 2,5 mld funtów. Obecnie Sky dociera do 23 mln odbiorców w Europie, a na przyszły rok nadawca zapowiada zwiększenie o 25 proc. wydatków na własne programy, filmy i seriale.

Article

Sky od dłuższego czasu jest przedmiotem zainteresowania ze strony kierowanego przez Ruperta Murdocha koncernu 21st Century Fox, który obecnie posiada 31 proc. akcji Sky i za kwotę 24,5 mld funtów chce przejąć pozostałą część udziałów. Na razie nie wiadomo jak zakończą się te plany, bowiem Murdoch musi konkurować o zakup Sky z Comcastem, który także jest zainteresowany przejęciem kontroli nad Sky.

Teraz Sky podał swoje wyniki w roku finansowym zakończonym w czerwcu br., które mogą wpłynąć dodatkowo na ostateczną cenę za jaką Murdoch lub Comcast kupią kontrolny pakiet udziałów sieci.

W ciągu roku Sky zanotował wzrost przychodów o 5 proc. do kwoty 13,6 mld funtów. W tym samym okresie wskaźnik EBITDA (zysk przed opodatkowaniem i amortyzacją) zamknął się kwotą 2,5 mld funtów po wzroście rok do roku o 9 proc. Obecnie nadawca dociera w Europie do 23 mln gospodarstw domowych.

Jeremy Darroch, szef Sky zapowiedział w komunikacie, że sieć zamierza zwiększyć nakłady na oryginalne treści. W 2019 r. mają one wzrosnąć o 25 proc. w porównaniu z 400 mln funtów, które Sky wyda na własne produkcje w br. Darroch zdradził również, że płatna telewizja satelitarna Sky Q, z której obecnie korzysta 3,6 mln gospodarstw domowych zostanie w przyszłym roku przekształcona w serwis OTT, dzięki czemu odbiorcy do korzystania ze Sky Q nie będą musieli dysponować sprzętem satelitarnym.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sky z rosnącymi przychodami i zyskiem, zwiększy o 25 proc. wydatki na własne produkcje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl