SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Skype traci swojego CEO

eBay jest rozczarowany rozwojem zakupionego przed dwoma laty serwisu Skype. Z funkcji CEO komunikatora zrezygnował Niklas Zennstrom, który był jednym z jego założycieli.

Zennstrom, który przez ostatnie miesiące pracował nad swym start up'em Joost Internet TV, będzie nadal doradzał w Skype, jednak z pozycji nieoficjalnego zarządzającego.

Kiedy eBay ogłosił dwa lata temu, że ma zamiar kupić Skype'a zapłacił 2,6 mld USD i zobowiązał się do dodatkowych wpłat, które uzależniał od osiąganych wyników.

Wczoraj eBay ogłosił, że wpłacił 530 mln dol, by wypełnić zobowiązania związane z umową z udziałowcami Skype'a. Przedstawiciele eBay uważają, że kwota jest właściwą, biorąc po uwagę stopień rozwoju, jaki osiągnął Skype do tej pory.

Ponadto puste stanowisko po Zennstrom'ie objął tymczasowo Michael van Swaaij, który do tej pory pracował w eBay jako dyrektor strategiczny. Z funkcji prezesa Skype odszedł także Henry Gomez, by po dwóch latach powrócić do eBay jako wiceprezes ds. korporacyjnych.

Już w styczniu br. CEO eBay, Meg Whitman sygnalizował swoje niezadowolenie wynikami Skype. Firma wypracowała 196 mln dol zysku w 2006 r. Choć do tej pory Skype pozyskał ponad 220 mln zarejestrowanych użytkowników i rozwinął swój udział w rynku VoIP, wg szefów eBay nie osiągnął wyznaczonego celu.

Źródło: EETimes

  • Więcej informacji:
  • Skype
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Skype traci swojego CEO

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl