SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sławomir Jastrzębowski: Na rynku zostanie jeden prawicowy tygodnik

- Myślę, że w całkiem określonej perspektywie na rynku zostanie jeden z tych dwóch prawicowych tygodników. Właśnie zaczyna się decydować który - pisze Sławomir Jastrzębowski, szef “Super Expressu”, komentując zmiany w tygodniku “W Sieci”.

 Sławomir Jastrzębowski: Na rynku zostanie jeden prawicowy tygodnik

Spadki sprzedaży "Do Rzeczy" i "W Sieci" zdają się pokazywać, że rynek jest w stanie wchłonąć raczej tylko jeden tygodnik o profilu konserwatywno-prawicowym. Wydaje się to logiczne, ponieważ dwa tytuły postały z jednej tylko zaprzepaszczonej redakcji. Przy wszystkich różnicach, w zasadzie niuansach, oba tytuły są jednak merytorycznie dość podobne. Pytanie czy personalne antagonizmy, które występują między niektórymi członkami zespołów możliwe do przezwyciężenia. Gdyby były, powstałby tygodnik, który mógłby zostać numerem jeden na rynku.

"W Sieci" wydaje się być tygodnikiem, za którym stoi jednak nieco większy kapitał. dlatego może pozwolić sobie na innowacje i dodatkowe treści. Trudno powiedzieć, czy czytelnicy "Do Rzeczy" dla m.in. programu telewizyjnego, czy dodatkowych recenzji zdecydują się opuścić publicystów o niekwestionowanej renomie. Raczej nie, ale z pewnością na poszerzeniu oferty "W Sieci" może tylko zyskać czytelników. Myślę, że w całkiem określonej perspektywie na rynku zostanie jeden z tych dwóch prawicowych tygodników. Właśnie zaczyna się decydować który.

>>> Przeczytaj więcej o poszerzeniu tygodnika “W Sieci” o dodatek z programem telewizyjnym


autor: Sławomir Jastrzębowski, redaktor naczelny “Super Expressu”

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sławomir Jastrzębowski: Na rynku zostanie jeden prawicowy tygodnik

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kanapista
Zostanie "W sieci", bo jest gorszy, mniej profesjonalny, za to bardziej zideologizowany, nie wymagający myślenia.
45 28
odpowiedź
User
king
Jako czytelnik widzę ze W Sieci jest gorsze takie bardziej tabloidowe no ale niestety DO Rzeczy nie da się przeczyac Ci znowu odlecieli intelektualnie. W sondzie glosuje na W Sieci. Czy to dobrze czy zle chyba wszystko jedno oby była jedna redakcja
15 16
odpowiedź
User
janka
,,w sieci" jest lepsze bardziej uniwersalne i strawne a,, do rzeczy" bardziej wydumane!
18 21
odpowiedź
User
Zbee
Czytam obydwa. Do rzeczy ma więcej znanych nazwisk - ale i bardziej kontrowersyjnych, W sieci jest więcej lekkich tematów. Atutem Do rzeczy jest obecność autorów w Telewizji Republika, natomiast W sieci opiera się także o portal wPolityce. Uważam, że obydwa mogą przetrwać.
41 12
odpowiedź
User
skoblar
Konkurencja między tymi dwoma tytułami jest napędzana glównie dbałością o sukces: wydawniczy Karnowskich a osobisty Lisickiego. Ten drugi robi to nachalnie i prze na szkło wszedzie: w TVN, TOK FM itp. Dla mnie Karnowscy są bardziej wiarygodni właśnie przez to, że mają IDEE. Lisicki i niestety wielu jego redakcyjnych kompanów to lansiarze, ktorzy pójdą z każdym, byle robić karierę i pozycję rynkową. I dlatego przestaję kupować "Do rzeczy", bo drażni mnie ich obrotowość ideologiczna, polityczna itd. W jednym numerzy wychwalą Kaczora ale i Schetynę. Napiszą "rzeczowo" o Tusku i postawią znak zapytania przy wypowiedziach Gowina. Pragmatyzm i konformizm do bólu.
15 21
odpowiedź