SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sławomir Jastrzębowski: „Wprost” od trzech tygodni posługuje się metodą z arsenału czarnego PR-u

Wreszcie coś się wydarzyło. „Wprost” z całą mocą stwierdził, że Durczok jest winny molestowania seksualnego i mobbingu oraz przytoczył historię, która ma nas do tego przekonać. Mnie przekonuje tak sobie - ocenia publikację „Wprost” o szefie „Faktów” TVN Sławomir Jastrzębowski, redaktor naczelny Grupy Super Express.

Sławomir Jastrzębowski, fot. Andrzej Lange/Super Express Article

Dlaczego? Anonimowa reasercherka, która oskarża Durczoka o molestowanie i mobbing przyznaje, że kiedy zaczęła mu odmawiać, została awansowana i dostała etat w TVN. Przyznam, że do tej pory myślałem, że przestępcze zachowania szefów wyglądają odwrotnie. Potem co prawda straciła pracę, bo w dalszym ciągu była nieuległa. Twierdzi też, że zachowała SMS-y od Durczoka. Tyle, że tych SMS dziennikarzom z sobie znanych powodów nie pokazała. Może pokaże, może ma racje, może szef „Faktów” był strasznym draniem, a może oskarżają go osoby niezdolne wytrzymać ciśnienia w mediach. Nie wiem. W tekście "Wprost" podano tyle informacji o reasercherce, że komisja pracująca w TVN nie będzie miała kłopotów ze identyfikowaniem jej, wysłuchaniem i zweryfikowaniem jej wersji.

Co jednak nie zmienia faktu, że metoda, którą posługuje się od trzech tygodni „Wprost” to metoda z arsenału czarnego PR-u nie dziennikarstwa. Kiedy czytam słowa szefa działu śledczego „Wprost”, piszącego o konieczności ustalenia faktów w sprawie i podającego jako fakty wersję jednej ze stron, właściciela mieszkania, opadają mi ręce. Przy takim warsztacie dziennikarskim błędy popełniają się same.

Zakończyć trzeba jednak stwierdzeniem, że mamy do czynienia z bardzo interesującym ciągiem zdarzeń, który cała Polska obserwuje z olbrzymią uwagą. I najważniejsze, nic tu jeszcze nie jest przesądzone.


Sławomir Jastrzębowski, redaktor naczelny Grupy Super Express

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sławomir Jastrzębowski: „Wprost” od trzech tygodni posługuje się metodą z arsenału czarnego PR-u

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
komentator
Tak swoją drogą, to naczelny SE wytyka metody WPROST. Czyli nastanie nowa era w SE?
17 8
odpowiedź
User
Gie
Szef SE na straży rzetelności dziennikarskiej i dobrego smaku. Aż sprawdziłem. Nie, dzisiaj nie jest 1 kwietnia.
29 8
odpowiedź
User
gnIDA
Następny sprawiedliwy się znalazł. Trzymajcie mnie :-))) z Superekspressu :-) o arsenale czarnego PR przychodzi wykłady robić :-) Boki zrywam:-)
23 8
odpowiedź
User
kkkkkkkkkkkkkkk
wprost to dno i swi.........................
10 13
odpowiedź
User
zimny kaloryfer
co do naczelnego SE to jak ulał pasuje powiedzenie " przebrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni "
25 8
odpowiedź