SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spółka Sławomira Mentzena zakończyła sprzedaż akcji. „Rekordowa oferta”

Kancelaria prawna Mentzen, należąca do fundacji rodzinnej jednego z liderów Konfederacji Sławomira Mentzena, w ramach oferty publicznej sprzedała 35 proc. swoich akcji za 12,6 mln zł. Sławomir Mentzen podkreśla, że popyt był ponad dwa razy wyższy.

Sławomir Mentzen, fot. screen z youtube'aSławomir Mentzen, fot. screen z youtube'a

Spółka Mentzen w komunikacie podała, że w jej zakończonej właśnie ofercie publicznej uczestniczyło ponad 900 inwestorów - osób fizycznych i firm. Łącznie złożyli zapisy na akcje o wartości ponad 32 mln zł, a ponieważ oferowano walory za 12,6 mln zł (350 tys. akcji po 36 zł za sztukę), popyt przewyższył podaż akcji przeszło 2,5-krotnie.

Ofertę podzielono na połowy. W tej dla dużych inwestorów wzięło udział ok. 80 osób i podmiotów, a w tej dla małych - ponad 800.

Przydział akcji nastąpi do 5 kwietnia. Potem zostaną przekazane dokładnie dane o ofercie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Szczególnie cieszy mnie to, że była to rekordowa pod względem liczby inwestorów i największa wartościowo oferta publiczna akcji na rynek NewConnect oparta na Memorandum Informacyjnym. Na blisko 700 debiutów na NewConnect, żadna oferta publiczna nie zgromadziła aż tylu inwestorów! - podkreślił Sławomir Mentzen na platformie X.

Sławomir Mentzen: ile zarabia jego firma

Spółka Mentzen w ostatnich latach osiągnęła skokowy wzrost przychodów: z 1,08 mln zł w 2019 roku, 4,68 mln zł rok później, 11,84 mln zł w 2021 roku i 16,83 mln zł w 2022 roku do 21,55 mln zł w ub.r. Wpływy z doradztwa podatkowego poszły w górę z 3,7 mln zł w 2020 roku do 11,45 mln zł w 2022 i 14 mln zł w ub.r., a te z usług księgowych - z 979 tys. w 2020 roku, 2,97 mln zł rok później, 5,38 mln zł w 2022 roku i 7,55 mln zł w ub.r. W firmie pracuje ok. 120 osób.

W 2022 roku spółka wypracowała 1,4 mln zł zysku EBITDA i 0,2 mln zł zysku netto, a w ub.r. - 4,6 mln zł EBITDA i 3 mln zł zysku netto.

Zapowiadając w zeszłym tygodniu jej debiut giełdowy Mentzen podkreślił, że firma jest zyskowna i jeżeli nie nastąpią nieoczekiwane zmiany, na przykład duże projekty inwestycyjne, zamierza wypłacać regularnie jak największą dywidendę.

- Misją Grupy Mentzen jest ułatwianie prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Moją misją, przy kierowaniu spółką publiczną, będzie budowa zaufania wśród akcjonariuszy oraz prowadzenie rzetelnej komunikacji z rynkiem. Mam nadzieję, że Mentzen SA dołączy do grona spółek notowanych na NewConnect w połowie br. Celem długoterminowym jest dołączenie do grona spółek z rynku głównego Giełdy Papierów Wartościowych, ale do tego potrzebna jest odpowiednio wysoka kapitalizacja, musimy więc najpierw odpowiednio urosnąć - dodaje Sławomir Mentzen.

Sławomir Mentzen posłem i jednym z liderów Konfederacji

Od 2007 roku Sławomir Mentzen był związany z kolejnymi partiami Janusza Korwin-Mikkego, w 2017 roku został wiceprezesem partii KORWiN, a jesienią 2022 roku zastąpił Korwin-Mikkego na stanowisku prezesa.

KORWiN wchodzi w skład Konfederacji, z listy której Sławomir Mentzen jesienią ub.r. został wybrany do Sejmu (dostał 101,3 tys. głosów w okręgu warszawskim).

Sławomir Mentzen jest jednym z najpopularniejszych polskich polityków w mediach społecznościowych. Jego kanał youtube’owy ma 518 tys. subskrybentów. Na Facebooku Mentzena obserwuje ponad 505 tys. użytkowników, na TikToku - ponad 840 tys., na platformie X - 450 tys., na Instagramie - ponad 360 tys. a na Linkedin - ok. 150 tys. 

Dołącz do dyskusji: Spółka Sławomira Mentzena zakończyła sprzedaż akcji. „Rekordowa oferta”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bytom
NewConnect powstał chyba, żeby promować spółki z branży nowych technologii a nie firmy zajmujące się księgowością?

Trochę dramat ta polska giełda.
odpowiedź
User
Gracz
Demagogia na sprzedaż !!!! Szok !!!! Dopiero co taki jeden polityk obumiera ze swoją wodą, a tu proszę następny opowiadacz innego świata !!! Szmingus już nie dyngus.
odpowiedź