SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sławomir Żygowski prezesem Nordea Bank Polska

Włodzimierz Kiciński zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Nordea Bank Polska. Od 11 listopada jego miejsce zajmie Sławomir Żygowski.

Sławomir Żygowski prezesem Nordea Bank Polska

- Myślę, ze nadszedł właściwy czas, abym ustąpił, biorąc pod uwagę fazę rozwoju naszego banku. Dużą satysfakcją było dla mnie podążanie ścieżką rozwoju wspólnie z zespołem Nordea. Będę wspierał nowego prezesa moim doświadczeniem w jego dalszych dążeniach do budowania silnej instytucji Nordea - mówi Włodzimierz Kiciński.

- Jest mi miło ogłosić, że Sławomir Żygowski zaakceptował propozycję kierowania bankiem od dnia 11 listopada. Od 10 lat, działając jako członek zarządu w Polsce, zbudował solidne podstawy dla bankowości korporacyjnej – mówi Ossi Leikola, Szef Banku na Polskę i Kraje Bałtyckie.

Sławomir Żygowski zanim dołączył do banku Nordea, pracował jako dyrektor ds. rynku kapitałowego oraz partner w spółce OM Investment. Sławomir Żygowski był doradcą polskich i międzynarodowych spółek w zakresie plasowania ich na giełdzie, jak również przeprowadzał fuzje i inwestycje prywatne. Współpracował z audytorami, kancelariami prawnymi, funduszami private equity, regulatorami rynku kapitałowego. Sławomir Żygowski był również odpowiedzialny za projekt wprowadzenia inwestora strategicznego do Banku Komunalnego, który zakończył się podpisaniem umowy inwestycyjnej z MeritaNordbanken.

W 2001 roku został członkiem zarządu Nordea Bank Polska oraz wiceprezesem ds. bankowości korporacyjnej. W banku Nordea Sławomir Żygowski zbudował od podstaw pion bankowości korporacyjnej, stworzył segmentację klientów oraz strategię. Był odpowiedzialny za fuzje z BWP Unibank i LG Petro Bank w obszarach prawa i rynku kapitałowego, jak również wspólnie z zespołem pracował po zakończeniu fuzji nad integracją obsługi dla dużych firm skandynawskich i podmiotów sektora publicznego. Sławomir Żygowski stworzył zespoły obsługi klientów korporacyjnych, transakcji strukturyzowanych jak również obsługi nieruchomości w Nordea Bank Polska.

Sławomir Żygowski jest I wiceprezesem zarządu Nordea Bank Polska i zastępcą prezesa zarządu ds. bankowości korporacyjnej od stycznia 2007 roku.

Jest absolwentem Wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego oraz podyplomowych studiów w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Ukończył również szkolenie w zakresie bankowości i zarządzania w  INSEAD i w University of Michigan, jak również program Nordea Executive Education organizowany we współpracy z Copenhagen Business School. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sławomir Żygowski prezesem Nordea Bank Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl