SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Śledztwo w sprawie „Sylwestra Marzeń” z TVP umorzone

Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu umorzyła śledztwo w sprawie organizacji „Sylwestra Marzeń” z TVP w Zakopanem. Postępowanie prowadzono pod kątem sprowadzenia zagrożenia epidemiologicznego w wielkich rozmiarach i nieegzekwowania obostrzeń przez policję, jednak śledczy nie dopatrzyli się znamion przestępstwa.

Jason Derulo, Sylwester Marzeń z Dwójką, fot. YouTube/TVPJason Derulo, Sylwester Marzeń z Dwójką, fot. YouTube/TVP

Jak powiedziała PAP we wtorek zastępca prokuratora rejonowego w Nowym Targu Magdalena Gosztyła, postanowienie zostało umorzone wobec braku znamion czynu zabronionego, zarówno w zakresie artykułu 165 paragraf 1 - sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, powodując zagrożenie epidemiologiczne poprzez szerzenie się choroby zakaźnej Covid-19, jak i artykułu 231 paragraf 1 - niedopełnienia obowiązków przez policję w związku z zabezpieczeniem imprezy masowej.

HejtStop złożyło zawiadomienie na sylwestra w TVP

Pierwsze zawiadomienie w sprawie organizacji przez TVP koncertu sylwestrowego na przywitanie 2022 r. złożyło do prokuratury Stowarzyszenie HejtStop z siedzibą w Warszawie. Drugie zawiadomienie dotyczące nieegzekwowania przez policję covidowych obostrzeń wśród sylwestrowej publiczności, czyli braku maseczek i dystansu społecznego, pochodziło od prywatnej osoby,

Strony zawiadamiające zostały powiadomione o umorzeniu postępowania, ale jak wyjaśniła prok. Gosztyła, nie przysługuje im prawo do zażalenia na decyzję prokuratora, ponieważ nie byli stronami postępowania.

Koncert sylwestrowy organizowany przez TVP w Zakopanem był zgłoszony na 30 tys. osób. W kulminacyjnym momencie, przed wielką sylwestrową sceną na terenie imprezy masowej, według szacunków policji bawiło się ok. 14 tys. osób, natomiast na terenie przyległym na Równi Krupowej, dodatkowo blisko 25 tys.

Podczas ubiegłego "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem wystąpiło ponad 30 artystów, główną gwiazdą był Jason Derulo. W tym roku TVP po raz kolejny zorganizuje koncert sylwestrowy w Zakopanem.

Zakopane i TVP wspólnie od 2016 r.

Koncerty sylwestrowe Telewizji Polskiej od końca 2016 roku rokrocznie są organizowane w Zakopanem. Wyjątkiem był sylwester z 2020 na 2021 roku, kiedy w związku z obostrzeniami epidemicznymi impreza odbyła się w Ostródzie, a na widowni bawili się tancerze. Najważniejsza jest jednak oglądalność: od pięciu lat „Sylwester Marzeń” w TVP2 osiąga dużo wyższą oglądalność niż konkurencyjne koncerty Polsatu (od sylwestra 2018/19 odbywają się na Stadionie Śląskim w Chorzowie) oraz TVN (w Warszawie, od wybuchu epidemii nie są organizowane).

Średnia widownia pokazanego na przełomie roku w TVP2 i TVP Polonia „Sylwestra Marzeń” wyniosła 4,9 mln widzów, a „Sylwestrową Moc Przebojów” na antenie Polsatu, Polsatu News i Polsatu 2 śledziło 3,01 mln widzów. W kulminacyjnych godzinach, czyli między godz. 23.55 w sylwestra a 0.03 w Nowy Rok najwięcej widzów miała impreza sylwestrowa Telewizji Polskiej, którą na antenie Dwójki oglądało średnio 5,45 mln osób - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. 104 tys. widzów oglądało „Sylwester Marzeń” na antenie TVP Polonia. Łączna widownia Dwójki i TVP Polonia wyniosła 5,55 mln widzów.

Dołącz do dyskusji: Śledztwo w sprawie „Sylwestra Marzeń” z TVP umorzone

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
Za to do kasy tylko w szmacie na glowie
odpowiedź
User
Seba
Lasu miało byc
odpowiedź
User
Ręczne sterowanie
A niech by tylko śledczy spróbowali się dopatrzyć jakichś zagrożeń to zaraz pożegnaliby się z trzynastą pensją i awansem.
odpowiedź