SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

„Ślub od pierwszego wejrzenia 2” od 11 września w TVN. „Chętnych do wzięcia udziału w eksperymencie wciąż nie brakuje”

W poniedziałek, 11 września br. na antenie TVN wystartuje druga edycja kontrowersyjnego programu „Ślub od pierwszego wejrzenia”. - Tym razem zgłosiły się osoby samotne, dla których konieczność zawarcia ślubu nie była już zaskoczeniem - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Grzegorz Madej, producent programu.

fot. tvn Article

Reality-show „Ślub od pierwszego wejrzenia” polega na łączeniu w pary osób, które nigdy wcześniej się nie znały i wyraziły zgodę na udział w programie. Idea ta nawiązuje do zwyczaju swatania.

Pary są dobierane na podstawie kryteriów takich jak: testy psychologiczne, wzrost czy doświadczenie życiowe. Zajmują się tym eksperci - w drugiej edycji ponownie są to: profesor antropologii Bogusław Pawłowski, seksuolog Monika Staruch oraz psycholog Piotr Mosak.

Po raz pierwszy duety spotykają się w Urzędzie Stanu Cywilnego, gdzie zostaje im udzielony ślub. Przez kolejne tygodnie kamera towarzyszy małżonkom m.in. w podróży poślubnej, podczas odwiedzin rodziny i we wspólnym mieszkaniu. Uczestnicy programu muszą odnaleźć się w nowej dla siebie sytuacji, a po miesiącu zdecydować, czy chcą układać życie we dwoje.

O kontynuacji programu portal Wirtualnemedia.pl informował jako pierwszy w listopadzie ub.r. Wówczas stacja poszukiwała uczestników do drugiej edycji show.

- Zdecydowaliśmy się na kontynuację ponieważ po pierwszym sezonie okazało się, że chętnych do wzięcia udziału w eksperymencie wciąż nie brakuje. Tym razem otrzymaliśmy zgłoszenia nie tylko z Polski, ale również z innych krajów. Ta edycja będzie jednak inna niż poprzednia. Wynika to nie tylko z faktu, że format programu jest już znany, ale przede wszystkim z osobowości i charakterów osób, które wezmą w nim udział - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Grzegorz Madej, producent programu.

Do drugiej edycji programu zgłosiło się 500 osób, spośród których eksperci wybrali najlepiej rokujące pary. Eksperckie analizy, testy psychologiczne, badania barwy głosu, zapachu i upodobań wizualnych trwały kilka tygodni.

- Tym razem zgłosiły się osoby samotne, dla których konieczność zawarcia ślubu nie była już zaskoczeniem. Jednak nie wszyscy zdawali sobie w pełni sprawę z konsekwencji i realnych wyzwań, które przed nimi staną. Kolejne spotkania i rozmowy kandydatów z ekspertami musiały też wykluczyć z eksperymentu osoby, których intencje budziły wątpliwości naukowców, a ich chęć budowania rodziny pozostawała tylko w sferze deklaracji - informuje nas Eliza Kowalewska, która również odpowiada za produkcję formatu.

Nowe odcinki „Ślubu od pierwszego wejrzenia” TVN będzie pokazywać w poniedziałki o godz. 22.30, począwszy od 11 września 2017 roku. Prace nad drugą edycją eksperymentu rozpoczęły się jesienią ub.r. Trwały one do wiosny br.

Pierwszy sezon kontrowersyjnego reality-show emitowany był jesienią ub.r. - również w poniedziałki o 22.30. Średnia widownia programu wyniosła wówczas 1,50 mln osób, co przełożyło się na 15,41 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów, 20,13 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 17,88 proc. w grupie 16-59.

W finale pierwszej edycji programu okazało się, że żadnej z par nie udało się utrzymać małżeństwa. - Związki z poprzedniej edycji nie wytrzymały próby czasu, ale w tej jest nieźle - informuje nas Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Program realizowany jest na bazie duńskiego formatu „Gift Ved Forste Blik”.

Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w pierwszym półroczu br. wyniósł 9,79 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Ślub od pierwszego wejrzenia 2” od 11 września w TVN. „Chętnych do wzięcia udziału w eksperymencie wciąż nie brakuje”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sebastian
Panowie! A jak się trafi na Krysię P.?
8 5
odpowiedź
User
Marlena
"CHĘTNYCH NIE BRAKUJE"? bo idiotów nie brakuje
12 1
odpowiedź
User
Sebastian
Kretyński program. Najgorszy program TVN
9 2
odpowiedź
User
xxx
widać jedno naiwnych nie brakuje . zamiast takich kich nie pokażą film przyrodniczy lub sport .ALBO film .
7 2
odpowiedź
User
Wer
Kolejny idiotyczny program w stacji Amerykanów.
8 2
odpowiedź
User
wio
Drodzy komentujący, "ŚoPW" jest emitowany o 22.30, czyli wtedy kiedy wy już śpicie. To jak możecie krytykować coś, czego nie oglądacie? xD Program jest bardzo ciekawy, innowatorski, wprowadza coś świeżego na rynek.
3 6
odpowiedź
User
Wer
Taka u ciebie wspaniałomyślność, że doskonale wiesz co ludzie robią po 22:30 i nie pozwalasz sobie na krytykę swojego ukochanego programu?? xD
5 2
odpowiedź
User
Karton
Szkoda, że z małżeństwa, które powinno wiązać się z miłością i odpowiedzialnością robi się zabawę. Wielka szkoda.
4 1
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing