SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Słuchacze „Lata z Radiem” protestują. „Muzyczna sieczka, znika klimat audycji”

Słuchacze audycji „Lato z Radiem” Programu Pierwszego Polskiego Radia napisali list do prezesa spółki Andrzeja Siezieniewskiego. Protestują przeciwko zmianom wprowadzonym w tym roku, zarzucając dyrekcji m.in. komercjalizację anteny.

Article

Pod listem, przesłanym do redakcji portalu Wirtualnemedia.pl, podpisało się blisko 150 osób z różnych miast. Jak piszą, dwie nowe audycje „Lato z Radiem Extra” oraz „Lato z Radiem pod gwiazdami” różniły się od pasma przedpołudniowego.

- Spodziewaliśmy się wspomnień z lat poprzednich, może gości na antenie w postaci dawnych prowadzących, przypominania „Strof dla Ciebie” czy „Kącika Złamanych Serc”... Niestety, gorzkie rozczarowanie przyszło już przy pierwszej popołudniowej audycji: mamy formatkę na wzór komercyjnej konkurencji, prowadzącą, która zachęca jedynie do wysyłania smsów i czyta od czasu do czasu komentarze z portalu społecznościowego. Nie ma mowy o wspomnieniach, jest tylko muzyczna sieczka. Znika specyficzny klimat audycji - czytamy w liście.

Fani „Lata z Radiem” krytykują PR1 za rodzaj playlisty. Brakuje - ich zdaniem - piosenek z płyt z przebojami „Lata z Radiem”. - Oferta stacji w sobotnie i niedzielne popołudnia jest niemal identyczna jak u komercyjnej konkurencji - napisano.

Słuchacze chcą również zwrócić uwagę prezesa na zmiany w tegorocznej trasie koncertowej, w czasie której brakowało im konkursów przeprowadzanych na scenie. Wskazują, iż frekwencja na koncertach jest coraz mniejsza. - Niewątpliwie przyczyną tego negatywnego zjawiska są zmiany wprowadzone przez dyrektora Jedynki Kamila Dąbrowę. W tym roku zlikwidował on całkowicie cześć konkursową na scenie oraz odsunął od prowadzenia imprez wieloletniego szefa „Lata z Radiem” Romana Czejarka - czytamy w liście.

Trasa koncertowa zakończyła się 31 sierpnia. Nadawca informuje, że na imprezach bawiło się około pół miliona miłośników audycji, a ponad 75 tys. śledziło koncerty dzięki transmisjom internetowym. - Ze względu na wykorzystanie najnowszych technologii była to najbardziej multimedialna i nowoczesna trasa w historii. Fantastyczny kontakt prowadzących z publicznością, zapewnił uczestnikom wspaniałą atmosferę i niezapomniane wrażenia - chwali się Jedynka.

Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski nie zapoznał się jeszcze z listem. - Przeanalizujemy jego treść. Wyniki frekwencyjne oraz wyniki słuchalności za lipiec pokazują, że zmiany przyniosły rezultat - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Radosław Kazimierski, rzecznik prasowy Polskiego Radia.

- Jestem zadowolony z pasma przedpołudniowego oraz z zakończonej trasy koncertowej. Impreza udała się, jak co roku. Na koncertach pojawiło się w sumie około pół miliona osób. To sukces - mówi nam Roman Czejarek, szef audycji.

Tegoroczne „Lato z Radiem” na antenie Programu I Polskiego Radia nadawane jest po raz 43. Audycji można słuchać do 22 września, czyli do końca lata, od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 13.00 oraz w niedziele w paśmie między 10.00 a 13.00 (przeczytaj o tym).

Z danych Radio Track wynika, że średni udział radiowej Jedynki w rynku w I półroczu br. wyniósł 9,7 proc. (zobacz dane wszystkich stacji ogólnopolskich).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Słuchacze „Lata z Radiem” protestują. „Muzyczna sieczka, znika klimat audycji”

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xm
Lato z radiem to przede wszystkim nieustanna apologia PRL-u. Sentymentalizm do czasów słusznie minionych jaki tli się z tej audycji jest nie do zniesienia.
odpowiedź
User
natof
To relikt poprzedniej epoki
odpowiedź
User
ciekawy
ciekawe, kto był inspiratorem listu?
odpowiedź