SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Słuchalność radia w 16 największych miastach i aglomeracjach Polski w I półroczu 2016 (raport)

W 7. spośród 16. analizowanych największych miast i aglomeracji w Polsce liderem rynku radiowego było RMF FM. Trójka znalazła się na czele w trzech miejscach. Ponadto liderami słuchalności były takie stacje, jak: Radio ZET, Eska, Radio Szczecin, Rekord FM, Radio Jura i Radio Gra.

fot. Shutterstock.com Article

Przedstawiamy raport Radio Track Millward Brown za I półrocze 2016 roku przygotowany dla portalu Wirtualnemedia.pl - dotyczący najpopularniejszych stacji radiowych w wybranych miastach Polski, pod względem udziału słuchania, w grupie wiekowej słuchaczy od 15 do 75 lat.

W Warszawie liderem było Radio ZET (spadek z 13,8 proc. do 12,4 proc. udziału). Oczko niżej uplasowała się Trójka (wzrost z 9,8 proc. do 11,8 proc.). Na ostatnią pozycję podium - z miejsca drugiego - spadło RMF FM (z 9,8 proc. do 9 proc.). Z kolei na czwartą lokatę - z pozycji siódmej - awansowało VOX FM, które gra szeroko rozumianą muzykę taneczną, w tym gatunki disco polo (z 5,7 proc. do 8,5 proc.).

>>> Rynek radiowy w Warszawie

W Aglomeracji Śląskiej pierwszą lokatę zajęło RMF FM (spadek z 34,4 proc. do 28,4 proc. udziału). Wiceliderem była Trójka (wzrost z 9,2 proc. do 12,1 proc.). Na ostatniej pozycji podium uplasowało się Radio Piekary, które przed rokiem było czwarte (z 5,3 proc. do 6,1 proc.). Czwartą lokatę zajęły Złote Przeboje Karolina (taki sam wynik na poziomie 5,3 proc.).

>>> Rynek radiowy w Aglomeracji Śląskiej

W Trójmieście nowym liderem została Trójka, która przed rokiem była druga (z 13 proc. do 18,5 proc. udziału). Na drugie miejsce spadło RMF FM (z 17,9 proc. do 13,9 proc.). Ostatnią lokatę podium zajęło Radio ZET, które przed rokiem było czwarte (pomimo spadku z 10,1 proc. do 9,5 proc.). Na czwarte miejsce - z szóstego - awansowało TOK FM (z 5,7 proc. do 7,5 proc.).

>>> Rynek radiowy w Trójmieście

W Poznaniu pierwsze miejsce zajęła Eska (udział bez zmian na poziomie 13,7 proc.). Wiceliderem była Trójka, która przed rokiem była trzecia (z 11,2 proc. do 13,5 proc.). Ostatnią pozycję podium zajęły Złote Przeboje, które awansowały z miejsca czwartego (pomimo spadku z 11,1 proc. do 9,1 proc.). Z drugiej na czwartą lokatę z kolei spadło RMF FM (w dół z 11,5 proc. do 8,6 proc.).

>>> Rynek radiowy w Poznaniu

W Krakowie pierwsza lokata należała do RMF FM (spadek z 23,8 proc. do 20,8 proc. udziału). Drugie miejsce zajęła Trójka (wzrost z 12,3 proc. do 15 proc.). Na ostatniej pozycji podium ulokowało się TOK FM, które przed rokiem było ósme (z 4,8 proc. do 7,3 proc.). Z kolei na czwartą lokatę - z miejsca trzeciego - spadło Radio ZET (z 7,6 proc. do 7,1 proc.).

>>> Rynek radiowy w Krakowie

W Łodzi na pozycji lidera uplasowało się RMF FM (wzrost z 12,6 proc. do 15,4 proc. udziału). Drugie miejsce zajęła Trójka, która przed rokiem była piąta (wzrost z 10,1 proc. do 13,1 proc.). Na ostatnią pozycję podium - z miejsca czwartego - awansowało Radio ZET (pomimo spadku z 10,8 proc. do 10,5 proc.). Na czwartą lokatę - z trzeciej - spadła Jedynka (w dół z 10,9 proc. do 9 proc.).

>>> Rynek radiowy w Łodzi

We Wrocławiu pierwsza była Trójka (spadek 12,9 proc. do 12,4 proc. udziału). Drugie miejsce zajęło RMF FM (wzrost z 9,8 proc. do 9,9 proc.). Na ostatnią lokatę podium - z miejsca ósmego - awansowało TOK FM (z 5,5 proc. do 8,4 proc.). Na czwartą pozycję - z trzeciej - spadły Złote Przeboje Kolor (spadek z 8,2 proc. do 7,3 proc.).

>>> Rynek radiowy we Wrocławiu

W Szczecinie pierwszą lokatę zajęło Radio Szczecin (wzrost z 16,8 proc. do 18,6 proc. udziału). Wiceliderem było Radio ZET (spadek z 13,7 proc. do 13,3 proc.). Podium uzupełnia RMF FM (z 13,1 proc. do 12,8 proc.). Natomiast czwarte miejsce zajęła Trójka (z 12,8 proc. do 12,2 proc.).

>>> Rynek radiowy w Szczecinie

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Słuchalność radia w 16 największych miastach i aglomeracjach Polski w I półroczu 2016 (raport)

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
FoG
Radom to normalne wiocha, ale skąd takie wyniki w Poznaniu ?
Tak samo nie rozumiem kłótni Radio ZET czy RFM...No, a co to za różnica ? Muzyka raczej identyczna, styl prowadzenia podobny. Tok FM, Trójka (chociaż coraz mniej), troszkę RDC (czasami i coraz rzadziej), PR2, kiedyś Radio znane jako Bis/4/Euro - tego da się słuchać. Słuchać, bo reszta stacji radiowych to jak nudna playlista, trochę starych przebojów, trochę tego co chcą promować wytwórnie.
12 8
odpowiedź
User
Zet
Podobny tylko radio zet leci na łeb prawie wszędzie wiec jest jakaś różnica !
9 8
odpowiedź
User
Olsztyn
To jedyne miasto wojewódzkie nie uwzględnione w badaniach?
8 8
odpowiedź
User
Honorat
W związku z coraz gorszymi wynikami Zetgold jako słuchacze oczekujemy likwidacji tej stacji i powrotu lokalnych stacji Planeta FM ☺
9 8
odpowiedź
User
Kucharz
A gdzie Opole?
10 8
odpowiedź