SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RMF FM liderem słuchalności w Rzeszowie, Antyradio tuż za podium

Liderem rynku radiowego w Rzeszowie w okresie od lutego do lipca 2019 roku było RMF FM. Na podium znalazły się jeszcze Radio ZET i Eska - wynika z najnowszej fali badań słuchalności radia.

fot. Shutterstock.com Article

Z raportu Radio Track Millward Brown opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w okresie od lutego do lipca 2019 roku pozycję lidera rynku radiowego w Rzeszowie zajęło RMF FM. Stacja ta względem fali luty-lipiec 2018 zanotowała wzrost średniego dobowego udziału słuchania z 16,7 proc. do 20,9 proc.

Drugą lokatę zajęło Radio ZET (spadek z 16,2 proc. do 15,6 proc.). Podium uzupełnia Eska (wzrost z 9,6 proc. do 11,9 proc.). Czwarte było Antyradio (z 8,2 proc. do 6,9 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF FM liderem słuchalności w Rzeszowie, Antyradio tuż za podium

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
BRAK SŁÓW
Trójka mogłaby mieć znacznie lepsze wyniki słuchalności, bo ma wyjątkowo uzdolnionych dziennikarzy. Dlaczego więc ich nie promuje ?
A przez nie wiadomo czym uzasadnione zmiany wręcz utrudnia słuchaczom słuchanie tych wyjątkowych radiowych dziennikarzy od których naprawdę można się wiele interesujących rzeczy dowiedzieć.

Skoro Trójka pikuje w słuchalności to dlaczego Trójka nie promuje swojego dziennikarskiego dobra ??
Jakoś nie widzę na WM wiadomości dotyczącej redaktora Marcina Pośpiecha. Dla wielu osób słuchających Trójki jest to co najmniej zastanawiające. Każdy rozsądny widzi/ słyszy, że jest to najwyższa dziennikarska półka jeśli chodzi o sposób prowadzenia audycji i radiowy głos. Oto najświeższy przykład:

Puls Trójki - środa - 28.08.2019 r. zaproszony ekspert ds. geopolityki dr Jacek Bartosiak. Rozmowę rewelacyjnie prowadził redaktor Marcin Pośpiech. Najwyższe słowa uznania dla Pana redaktora za erudycję, kulturę, świetne rozeznanie tematu i wynikające z tego adekwatne interesujące pytania i poruszone wątki. Całe ZD3 popołudnie słucham tylko w poniedziałki / prowadzi red. Marcin Pośpiech i piątki / prowadzi redaktor Kuba Strzyczkowski. Pozostałe dni najczęściej omijam.

Co się stało, że w poniedziałek 2.09.2019 prowadzącym ZD3 nie był redaktor Marcin Pośpiech ?? Pojawił się jakiś nowy głos ..Co to za zmiana ? Kolejny ze zbyt ciężkim "dowcipem" ...

Czy tak trudno adekwatna ocena prowadzących ZD3, w tym też Pulsu Trójki, przychodzi decydentom ?

Czy twarzą kultowego programu ZD3 musi być pewien redaktor o IQ pantofelka??
Taki, który np. w ZD3 / 24.07.2019/ w materiale Trójki do Japonii z cyklu "Rok przed Tokio", dziennikarzowi sportowemu wysłanemu do Japonii, na antenie radiowej zadaje takie oto pytania "Czy oni rzeczywiście na te igrzyska czekają, po co one właściwie Japończykom?" Cała ta rozmowa i pytania redaktora Wyżgi były na żenującym poziomie intelektualnym, jak zwykle zresztą, co dobitnie potwierdza zadane kolejne pytanie " Czy Japończycy mają na te igrzyska pieniądze ?"

Czy decydentom tak trudno zrozumieć, że słuchacz oczekuje audycji na poziomie ? Co myśleć jeśli o cudzoziemce doskonale posługującej się językiem polskim redaktor Wyżga mówi" Uczyła się i nauczyła". Poza mocno nieradiowym wręcz smętnym głosem niestety wyróżnia się też wyjątkowo ciężkim dowcipem. "Zabłysnął" nim wielokrotnie. Począwszy od swojego pierwszego wystąpienia w ZD3 i całkiem niedawno kiedy usłyszał to dosłownie wprost od swojego rozmówcy i to nie w błahej rozmowie. Rozmowa dotyczyła polskiej racji stanu.

A wczoraj - 3.09.2019 - ZD3 w materiale z Forum Ekonomicznego z Krynicy - wśród kilku tysięcy gości, idąc pewnie po najmniejszej linii oporu redaktor Patrycjusz Wyżga akurat wybrał prezesa Orlenu Obajtka i kolejny już raz nawet prezesa Obajtka "zadziwił" pytaniami...Wystarczy posłuchać !! Co właściwie interesującego w tej rozmowie redaktor Wyżga i prezes Obajtek przekazali słuchaczom ?? Kompletnie nic.


Słuchacze doczekają się wreszcie odpowiedniej zmiany prowadzących tych ważnych programów??
53 2
odpowiedź
User
Ad
Trójka mogłaby mieć znacznie lepsze wyniki słuchalności, bo ma wyjątkowo uzdolnionych dziennikarzy. Dlaczego więc ich nie promuje ?

Bo są dziennikarzami a nie prezenterami... Dzisiejsza Trójka to coraz bardziej komercyjna kataryna współfinansowana abonamentem, która potrzebuje... prezenterów. Wolą dawać kolejne audycje i w coraz lepszych pasmach Pani Gacek niż np. Grześkowi Zembrowskiemu. Grzesiek nie będzie grał przez pół roku, co tydzień, w swojej audycji autorskiej po 4 utwory z płyty Lany del Rey... Dzień w którym z tego radia odejdą Metz, Stelmach i Gacek będzie dniem, w którym w moim domu będą strzelać korki od szampana.
22 0
odpowiedź
User
K.
"RMF FM liderem słuchalności" w Rzeszowie, Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu.. itd.
nie lepiej napisać gdzie nie jest? zaczyna to robić się nudne, ankieterzy ci sami, czy za każdym razem inni?
10 0
odpowiedź
User
Kolo
Zgadzam się z komentarzem pana BRAK SŁÓW. Redaktor Pośpiech - klasa. Nieźle też P. Łodej (fajny głos). A prowadzenie audycji przez Wyżgę, kojarzy mi się z RMF-em.
22 0
odpowiedź
User
Remi
RMF FM rządzi niezmiennie w całej Polsce. Najlepsze fakty, najlepsza muzyka, najlepsze reklamy RMF po prostu najlepsze. To radio powinno nosić nazwe NAJLEPSZE RADIO
0 12
odpowiedź