SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

A 17 z największym wzrostem wśród osób z wykształceniem podstawowym, Trójka najbardziej w dół

Najchętniej słuchaną rozgłośnią radiową wśród osób z wykształceniem podstawowym jest RMF FM. Drugie miejsce zajmuje Radio ZET, które wyprzedziło Jedynkę i Eskę - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział RMF FM pod względem słuchania wśród osób z wykształceniem podstawowym w okresie od marca do maja 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 23 proc. Względem analogicznego okresu rok wcześniej zwiększył się on o 1,2 pkt. proc. - wynika z danych Radio Track Millward Brown, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Z czwartego na drugie miejsce awansowało Radio ZET z udziałem na poziomie 11,9 proc., po wzroście o 0,7 pkt. proc.

Na ostatnią lokatę podium - z miejsca drugiego - spadła Eska, której średni udział zmalał o 1,6 pkt. proc. do 11,7 proc.

Tuż za podium znalazła się publiczna Jedynka, która spadła z trzeciej lokaty. Udział tej stacji wyniósł 9,7 proc., po spadku o 2,2 pkt. proc.

Największym wzrostem udziału pochwalić się mogło Audytorium 17, które awansowało z miejsca ósmego na piąte. Średni udział tej sieci zwiększył się o 3 proc. proc. do 6,4 proc.

Z kolei najbardziej spadł wynik Trójki, która straciła 2,7 pkt. proc. do 2,1 proc. udziału. Stacja ta spadła z lokaty 6. na 10.

Liderem ogólnopolskiego rynku radiowego od marca do maja 2018 roku w grupie wiekowej od 15 do 75 lat było RMF FM. Z kolei wśród sieci pierwsze miejsce należało do Eski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: A 17 z największym wzrostem wśród osób z wykształceniem podstawowym, Trójka najbardziej w dół

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janek
Nawet pisowski elektorat nie wytrzymuje namolnej propagandy. Ciekawe.
20 13
odpowiedź
User
Symcha Toifeld
Dopóki Gacek, Stelmach i Metz będą grali tę swoją pożal się boże muzykę, to trujka będzie leciała na łeb i na szyję !
16 21
odpowiedź
User
neon
ci sami redaktorzy grali muzykę za czasów PO i było OK. A teraz jest źle ?
19 14
odpowiedź
User
K2101
Coś niepoważne te badania. Jakim cudem słuchalność Trójki spadła z 4% do 0,7% i powróciła do ponad 2%. Takie wachania deklasują u mnie Radio Track. Nic tylko czekać na KRRiT.
12 10
odpowiedź
User
Jarek
ci sami redaktorzy grali muzykę za czasów PO i było OK. A teraz jest źle ?

No chyba zauważyłeś, że zmienił się szef Redakcji Muzycznej? Proporcje gatunkowe muzyki też uległy zmianie. Współczesna polska "alternatywa" (czytaj: coverowy popik) zalewa trójkowy eter. Trójka nauczyła mnie słuchać bluesa, jazzu, punka, rocka, prawdziwej muzyki alternatywnej. Niestety nie kupuję tej nowej muzyki spod znaku trunku na "Ż".
15 12
odpowiedź