SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Snap zwolni 120 inżynierów po rezygnacji z kilku projektów

Firma Snap, właściciel aplikacji Snapchat zapowiedziała zwolnienie 120 inżynierów ze swojego zespołu. Oficjalnie redukcja ma zmierzać do konsolidacji i bardziej efektywnego realizowania zadań, jednak motywem zwolnień może być rezygnacja Snapa z kilku prowadzonych wcześniej projektów.

 

Article

O zaplanowanych przez Snap zwolnieniach poinformowały zachodnie media na podstawie wewnętrznej korespondencji w firmie.

Redukcje mają dotyczyć 120 pracujących dla Snapa inżynierów, czyli ok. 10 proc. obecnego zespołu inżynierskiego firmy. Są to pierwsze zwolnienia w historii Snapa dotykające tego segmentu załogi.

Oficjalnie redukcje mają być spowodowane restrukturyzacją działu inżynierskiego, jego konsolidacją i wypracowaniem metod efektywniejszego niż dotąd realizowania zadań. Jednak medialne doniesienia łączą zwolnienia z ostatnią rezygnacją Snapa z kilku prowadzonych wcześniej projektów, m.in. z opracowania przez firmę własnych dronów.

W IV kwartale ub.r. spółka Snap zanotowała przychody o 72 proc. wyższe niż rok wcześniej, a liczba użytkowników odwiedzających codziennie serwis wzrosła o 18 proc. Firmie wciąż daleko do rentowności, bowiem w raportowanym okresie strata netto wyniosła 350 mln dol., a w całym 2017 r. – ponad 3,4 mld.

Tymczasem Evan Spiegel, twórca Snapchata i szef spółki Snap otrzyma za 2017 r. łączne zarobki na poziomie 637,8 mln dol. To trzecia co do wysokości roczna kwota otrzymana przez CEO w historii amerykańskiego biznesu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Snap zwolni 120 inżynierów po rezygnacji z kilku projektów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl