SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Snapchat z nowym regulaminem uspokaja użytkowników co do ich praw i prywatności

Snapchat wprowadził nowe zasady korzystania z aplikacji. Dotyczą one głównie możliwości prezentowania zdjęć użytkowników, ale zmiany regulaminu budzą wątpliwości. - Nasi użytkownicy zachowują wszelkie prawa do swoich treści, które posiadali przed ich umieszczeniem w aplikacji - uspokaja Snapchat.

Article

Zmieniając regulamin korzystania z usług, który muszą zaakceptować wszyscy użytkownicy chcący nadal korzystać z serwisu Snapchat wymaga zgody na przechowywanie, wyświetlanie publiczne, dystrybuowanie, promowanie oraz edytowanie zdjęć umieszczonych na platformie.

Pojawienie się nowych zapisów w regulaminie wywołało kontrowersje wśród użytkowników. W internecie wyrażali oni obawy o to, że ich fotografie w myśli zmienionych zasad będą udostępniane firmom zewnętrznym (na przykład reklamowym), sam Snapchat zaś uzyska prawo do dowolnego dysponowania tymi materiałami zgodnie z własną polityką.

Snapchat szybko zareagował na te wątpliwości. Dzień po wprowadzeniu nowego regulaminu na swoim blogu wyjaśnił, że zmienione warunki korzystania z usługi nie oznaczają żadnych zagrożeń dla prywatności internautów.

- Podkreślamy z całą mocą, że wysłane snapy są chronione z najwyższą troską. Nasi użytkownicy zachowują wszelkie prawa do swoich treści, które posiadali przed ich umieszczeniem w aplikacji - podkreślił zespół Snapchata. - Zdjęcia i inne materiały publikowane przez internautów będą wykorzystywane jedynie w opcji Live Stories do promowania serwisu z zachowaniem wszelkich przepisów dotyczących prywatności.

Wspominając o Live Stories, przedstawiciele Snapchat mają na myśli opcję, która strumieniowo wyświetla snapy użytkowników w celu zaprezentowania ich innym internautom. Serwis podkreśla przy tym, że nadal do dyspozycji odbiorców pozostają wszystkie opcje, które pozwalają na ograniczenia dostępności zdjęć i wpisów w ramach ustawień prywatności na koncie. Według zespołu Snapchata nowy regulamin ma więc na celu głównie uporządkowanie kwestii prawnych dotyczących konkretnych treści, i w żaden sposób nie oznacza udostępniania materiałów użytkowników zewnętrznym podmiotom.

Na początku września Snapchat podał, że w aplikacji wykonywanych jest codziennie ok. 4 mld wyświetleń wideo.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Snapchat z nowym regulaminem uspokaja użytkowników co do ich praw i prywatności

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl