SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CI Games dzięki „Sniper Ghost Warrior Contracts 2”podwoiło wpływy i potroiło zysk, szykuje „Lords of the Fallen 2”

W pierwszej połowie br. przychody sprzedażowe CI Games zwiększyły się rok do roku z 27,04 do 49,22 mln zł, a zysk netto - z 4,74 do 13,58 mln zł. - Bardzo się cieszę z udanej premiery gry Sniper Ghost Warrior Contracts 2, która mocno przełoży się na wyniki za cały 2021 oraz wyniki w kolejnych latach - podkreśla Marek Tymiński, prezes CI Games.

CI Games poinformowało też, że według szacunkowych danych w lipcu i sierpniu br. skonsolidowane przychody sprzedażowe firmy wyniosły 17,6 mln zł, wobec 7,74 mln zł w całym trzecim kwartale ub.r.

Firma podkreśla, że najmocniej na te wzrosty wpłynęła sprzedaż gry „Sniper Ghost Warrior Contracts 2”, która miała premierę 4 czerwca.

Wpływy ze „Sniper Ghost Warrior Contracts 2” pokryły już koszty

„Sniper Ghost Warrior Contracts 2” ukazał się w wersjach na komputery oraz konsole PlayStation 4 i xBox, na początku czerwca br. Do końca lipca przychody ze sprzedaży gry (po uwzględnieniu rezerw na potencjalne obniżki cen wersji gry na nośnikach fizycznych) wyniosły szacunkowo 36 mln zł.

CI Games zaznacza, że w raporcie finansowym z pierwszego półrocza uwzględnione zostały tylko niecałe cztery tygodnie sprzedaży gry, za to w drugim kwartale zaksięgowano zdecydowaną większość kosztów jej marketingu.

- Bardzo się cieszę z udanej premiery gry „Sniper Ghost Warrior Contracts 2”, która mocno przełoży się na wyniki za cały 2021 oraz wyniki w kolejnych latach.  Jestem bardzo zadowolony z sukcesu komercyjnego tytułu. Jest to jednocześnie najlepiej jak dotąd oceniana odsłona w serii, zarówno przez graczy jak i krytyków - komentuje Marek Tymiński, prezes CI Games.

Półroczne koszty wytworzenia przez firmę sprzedanych produktów wzrosły rok do roku z 15,24 do 20,37 mln zł.

W efekcie zysk sprzedażowy brutto spółki poszedł w górę z 11,8 do 28,85 mln zł, zysk operacyjny - z 5,17 do 17,32 mln zł, a zysk netto - z 4,74 do 13,48 mln zł.

CI Games szuka inwestora i szykuje nową grę snajperską

- SGWC 2 to ważny kamień milowy w rozwoju CI Games S.A. Częścią naszej strategii jest konsekwentny dalszy rozwój serii. Już w pierwszej połowie 2020 roku rozpoczęliśmy planowanie oraz tworzenie koncepcji następnej gry snajperskiej, w tym poczyniliśmy istotne prace związane z procesem zmiany silnika i ujednoliceniem technologii, na której tworzymy obecnie wszystkie nasze duże tytuły. Z początkiem lipca 2021 prawie cały zespół z warszawskiego studia dołączył do projektu i rozpoczęliśmy etap prac produkcyjnych - informuje Marek Tymiński.

Ponadto CI Games przygotowuje obecnie grę „Lords of the Fallen 2”, zajmuje się tym wewnętrzny zespół Hexworks zarządzany ze studia w Barcelonie. Firma chce w kwietniu 2022 roku dysponować grą na etapie w pełni do przejścia z niemal wszystkimi zaplanowanymi treściami. Zapowiada, że będzie ją dopracowywać tak długo, aby zapewnić jakość oczekiwaną przez graczy.

W połowie sierpnia br. CI Games ogłosiło rozpoczęcie przeglądu opcji strategicznych. Jedną z tych opcji jest pozyskanie strategicznego inwestora branżowego.

Dołącz do dyskusji: CI Games dzięki „Sniper Ghost Warrior Contracts 2”podwoiło wpływy i potroiło zysk, szykuje „Lords of the Fallen 2”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl