SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Softbank, Fujitsu i Panasonic zakazują pracownikom korzystania z ChatGPT w pracy

Duże japońskie firmy zaczęły ograniczać wykorzystanie chatbota ChatGPT i innych sieci neuronowych w swojej działalności, m.in. ze względu na ryzyko wycieku poufnych informacji.

Wśród organizacji, które zakazały pracownikom korzystania z usług AI w pracy, Nikkei Asia Edition wymienia Softbank, Fujitsu, Mizuho Financial Group, MUFG Bank, Sumitomo Mitsui Banking, NEC Corp., Panasonic Connect (część Panasonic Holdings), Hitachi.

Firmy obawiają się również, że wraz ze wzrostem liczby użytkowników usług AI rozwiązania oparte na ChatGPT spowodują rozprzestrzenianie się fałszywych informacji wśród pracowników i klientów. Ponadto korzystanie z chatbotów do celów biznesowych wiąże się z kwestiami prawnymi i etycznymi.

Według Nikkei holding telekomunikacyjny, marketingowy i finansowy SoftBank przypomniał swoim pracownikom w lutym, że nie wolno im wprowadzać informacji identyfikujących firmę ani danych wrażliwych do ChatGPT i innych aplikacji biznesowych. SoftBank planuje również ustalić zasady, w jakich operacjach można wykorzystywać technologie AI, a także ustalić listę aplikacji dopuszczonych do tych celów.

Grupa finansowo-przemysłowa Hitachi planuje opracować korporacyjne zasady etyczne dotyczące korzystania z usług AI. Spółka zamierza doprecyzować normy ustalone w 2021 r.

W zeszłym miesiącu grupa technologiczna Fujitsu utworzyła pion odpowiedzialny za podejmowanie decyzji o wykorzystaniu usług AI w procesach biznesowych firmy. Grupa uświadomiła również personelowi różne problemy, które mogą pojawić się podczas pracy z ChatGPT.

Mizuho Financial Group, MUFG Bank i Sumitomo Mitsui Banking całkowicie zakazały używania ChatGPT i innych sieci neuronowych w transakcjach biznesowych. Na przykład w biurach Mizuho witryny popularnych usług AI są całkowicie zablokowane, aby „zapobiec wyciekowi ważnych informacji”.

Panasonic Connect zawarł umowę z firmą Microsoft, która inwestuje w ChatGPT, w celu zakazania korzystania z treści do „celów drugorzędnych”, takich jak szkolenie AI w celu ochrony danych firmowych i pracowników przed wyciekiem . Pracownicy Panasonic zostali również ostrzeżeni, aby nie wprowadzać danych osobowych do sieci neuronowej.

Dołącz do dyskusji: Softbank, Fujitsu i Panasonic zakazują pracownikom korzystania z ChatGPT w pracy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl