SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Solidarność ‘80” żąda od prezesa TVP działań dyscyplinarnych wobec czołowych dziennikarzy. „To kapownictwo”

Komisja Krajowa Federacji Regionów i Komisji Zakładowych „Solidarność ‘80” domaga się od prezesa Telewizji Polskiej wszczęcia postępowań wyjaśniająco-dyscyplinarnych wobec siedmiorga czołowych dziennikarzy. - Czy solidarność po dzisiejszemu to kapownictwo? - skomentował Tomasz Lis.

fot. akpaArticle


W piśmie skierowanym w zeszłym tygodniu do prezesa TVP, Komisja Krajowa Federacji Regionów i Komisji Zakładowych „Solidarność ‘80” wymienia Hannę i Tomasza Lisów, Joannę Racewicz, Piotra Kraśkę, Karolinę Lewicką, Krzysztofa Ziemca i Beatę Tadlę, prosząc kierownictwo nadawcy o ustalenie, „czy w swojej pracy działali celowo - poprzez dobór treści do programów ze swoim udziałem - na szkodę interesu publicznego i czy zachowywali przy tym obiektywizm”.

Jako potwierdzenie swoich zastrzeżeń organizacja podaje m.in. sposób relacjonowania przez TVP marszu Komitetu Obrony Demokracji zorganizowanego 12 grudnia i demonstracji Prawa i Sprawiedliwości dzień później. Pierwszy według autorów pisma był pokazywany w szerokich kadrach eksponujących napisy na transparentach i podkreślających dużą liczebność, a drugi - bez transparentów i wypowiedzi uczestników. Stowarzyszenie wytyka też publicznej telewizji, że skrótowo opisuje działania prezydenta Andrzeja Dudy, w przeciwieństwie do aktywności jego poprzednika Bronisława Komorowskiego. - Strach było otworzyć lodówkę, aby i z niej nie wyskoczył z przemową - pisze o byłej głowie państwa.

KKFRiKZ „Solidarność ‘80” krytykuje też pracę poszczególnych dziennikarzy TVP. Jej zdaniem Karolina Lewicka ma „zręcznie opanowany system dopowiadania do swoich pytań własnych treści w sytuacji, gdy nie uzyska na nie odpowiedzi”, natomiast Tomasz Lis nie poniósł żadnych konsekwencji zacytowania w jego programie w TVP2 fałszywego wpisu twitterowego córki Andrzeja Dudy.

- Donosiki - skomentowała pismo w niedzielę na Twitterze Hanna Lis. - Czy solidarność po dzisiejszemu to kapownictwo? - zapytał Tomasz Lis. - Szczyt podłości? Związek zawodowy domaga się wywalenie innych pracowników, w tym matki samotnie wychowującej dziecko - ocenił Cezary Łazarewicz.

Dołącz do dyskusji: „Solidarność ‘80” żąda od prezesa TVP działań dyscyplinarnych wobec czołowych dziennikarzy. „To kapownictwo”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fort Polk95
Co się wyrabia w tym kraju ? Czy kiedykolwiek w tym kraju będzie normalnie ? Jednio kapują na drugich ... Kraj kapusiów !! ludzie o pamiętajcie się !!!
odpowiedź
User
kapusta
Ach, te ideały Sierpnia...
odpowiedź
User
Autorytet Moralny
Czy naprawdę Joanna Racewicz i Krzysztof Ziemiec powinni się znajdować w towarzystwie peowskich lizusów ?
odpowiedź