SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Solidarność' na billboardach

W Warszawie i Trójmieście rozpoczęła się billboardowa kampania społeczna, będąca podsumowaniem projektu Solidarność - kampanii społecznej, prowadzonej przez kilka ostatnich miesięcy.

Autorami tego projektu są Wojtek Błaszczyk i Maciej Obuchowicz z Brainshop U-Boot oraz Agnieszka Wojtowicz- Jach z Tratoria Dom PR.

Celem kampanii było zaktywizowanie ludzi młodych do kreatywnej i samodzielnej refleksji na temat przypadającej w tym roku 25-tej rocznicy powstania „SolidarnoścI” i wartości, które ona symbolizuje. Od 15 listopada na 110 billboardach AMS w Warszawie i Gdańsku pojawiły się hasła pisane powszechnie rozpoznawalną „solidarycą” wraz z imieniem i wiekiem ich autora oraz krótkim uzasadnieniem. Zostały wybrane spośród setek nadesłanych na stronę internetową http://www.cotoznaczydlaciebie.pl/.
Autorzy tego projektu czyli, chcieli zwrócić uwagę współczesnych młodych Polakom (choć nie tylko) na silny, niekoniecznie werbalny przekaz mitu i ikonografii tamtych czasów.

Poprzez kampanię z użyciem narzędzi querilla marketing i ambient media - vlepek i t-shirtów, w niekonwencjonalny sposób zachęcali do wspólnych i jednocześnie indywidualnych przemyśleń na temat współczesnych, emocjonalnych skojarzeń i refleksji związanych z wizerunkiem, pojęciem i logotypem „Solidarności” i naszą niedawną przeszłością.

Przedsięwzięcie wsparły „Gazeta Wyborcza”, Wirtualna Polska, tygodnik „Przekrój”, „Fluid”, Metropolis-Media, AMS, Click5 i NSZZ Solidarność. W kampanie zaangażował się także portal http://www.wybieram.pl/ oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Solidarność' na billboardach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl