SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Solidne wzrosty na Wall Street po sześciu dniach spadków

Środowa sesja na Wall Street zakończyła się solidnymi wzrostami. Tym samym przerwana została seria sześciu spadkowych dni z rzędu, która sprowadziła główne indeksy amerykańskich giełd do najniższych poziomów w 2022 roku.

fot. Shutterstock.comArticle

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 1,88 proc. i wyniósł 29.683,74 pkt.

S&P 500 na koniec dnia zyskał 1,97 proc. i wyniósł 3.719,04 pkt.

Nasdaq Composite wzrósł o 2,05 proc. i zamknął sesję na poziomie 11.051,64 pkt.

"Z pewnością nie jesteśmy na końcu drogi pod względem pełnej wyceny recesji. Naprawdę musimy dojść do bardzo niskich wycen akcji, a jeszcze to nie ma miejsca” – powiedziała Anastasia Amoroso, główny strateg inwestycyjny w iCapital.

Dla Johna Lyncha, głównego stratega inwestycyjnego Comerica Wealth Management, jeśli poziom 3.640 pkt. dla indeksu S&P 500 nie utrzyma się, pułap 3.500 pkt. będzie działał jako kolejny poziom wsparcia technicznego.

„Z fundamentalnego punktu widzenia sytuacja jest również niepewna, ponieważ podstawa wzrostu zysków przedsiębiorstw zaczyna się pogarszać” – powiedział Lynch.

Inwestorzy martwią się wpływem rosnących kosztów na zyski przedsiębiorstw

Russ Mould, dyrektor inwestycyjny w AJ Bell, powiedział, że inwestorzy coraz bardziej martwią się wpływem rosnących kosztów na zyski przedsiębiorstw.

„Niektórzy inwestorzy mogą nawet obawiać się posiadania zbyt dużej liczby akcji w portfelu, biorąc pod uwagę perspektywę znacznie wyższego oprocentowania na kontach oszczędnościowych” – powiedział.

Na wartości zyskały wszystkie spółki tworzące indeks Dow. Najlepiej spośród nich zachowywał się kurs Home Depot, który wzrósł na koniec dnia ponad 5 proc.

Apple spadł o 1,3 proc. po informacji Bloomberga, że firma wycofuje się z planów zwiększenia produkcji swoich nowych iPhone'ów w tym roku.

Firma Biogen rosła o 51 proc. po tym, jak testy leków na Alzheimera przeprowadzone wspólnie z partnerem Eisai, wykazały obiecujące wyniki.

Rosły akcje spółek budowlanych, gdyż mogą być one beneficjentem huraganu, który uderzył w środę na Florydzie. Może on spowodować ogromne zniszczenia.

Akcje Boienga wzrosły prawie 5 proc., Disney zyskał prawie 4 proc.

Liczba umów na sprzedaż domów, podpisanych w sierpniu przez Amerykanów, spadła o 2 proc. miesiąc do miesiąca - podało Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Handlu Nieruchomościami (National Association of Realtors). Analitycy z Wall Street spodziewali się, że liczba umów na sprzedaż domów spadnie o 1,5 proc. Miesiąc wcześniej liczba podpisanych umów na sprzedaż domów (pending home sales) spadła o 0,6 proc. mdm, po korekcie z -1 proc.

Rynki monitorują sytuację na rynku walutowym po tym, jak w środę Bank Anglii (BoE) wydał komunikat o skupie obligacji w związku z osłabieniem się funta do najniższego poziomu w historii wobec USD. BoE podał, że przeprowadzi ograniczone czasowo zakupy długoterminowych obligacji rządowych W. Brytanii od 28 września.

Mohamed El-Erian, główny doradca ekonomiczny Allianz SE, powiedział, że Bank Anglii będzie musiał podnieść stopy procentowe o co najmniej 100 pb. na następnym posiedzeniu 3 listopada.

„Podczas gdy rynki wyglądają na wyprzedane, silniejszy dolar amerykański i rosnące rentowności obligacji naprawdę wpływają na nastroje inwestorów. Obawy o politykę fiskalną Wielkiej Brytanii i rosnące napięcia geopolityczne również nie są w tej chwili pomocne” – powiedział Ulrich Urbahn, szef strategii i badań wielu aktywów w Berenberg.

Prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde powiedziała w środę, że koszty kredytu zostaną podniesione na kolejnych „kilku posiedzeniach”, a kilku członków Rady Prezesów opowiadało się wcześniej za podwyżką o 75 pb. w październiku.

Unia Europejska zobowiązała się do „solidnej i zjednoczonej odpowiedzi” na potencjalny akt sabotażu po tym, jak nastąpiły dwie eksplozje w gazociągach Nord Stream.

„Wszystkie dostępne informacje wskazują, że te przecieki są wynikiem celowego działania” – powiedział w oświadczeniu szef polityki zagranicznej UE Josep Borrell.

Rentowność 10-letnich UST spadła o 17 pb. do 3,77 proc. Dochodowość 30-letnich obligacji spadła o 13 pb. do 3,69 proc. Spread między dwuletnimi a dziesięcioletnimi UST wynosi -36 pb. Spread między amerykańskimi obligacjami 3-miesięcznymi a 10-letnimi wynosi obecnie 43 pb.

Zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu spadły o 215 tys. baryłek, czyli o 0,05 proc. do 430,56 mln baryłek. Zapasy benzyny spadły w tym czasie o 2,42 mln baryłek, czyli o 1,13 proc. do 212,19 mln baryłek.

Na rynku ropy kontrakty na WTI na listopad są wyceniane po 80,88 USD za baryłkę, po wzroście o 3 proc., a listopadowe futures na Brent zwyżkują o 2,27 proc. do 88,18 USD/b.

Dołącz do dyskusji: Solidne wzrosty na Wall Street po sześciu dniach spadków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl