SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Solorz-Żak rozważa sprzedaż Cyfrowego Polsatu

Zygmunt Solorz-Żak i Heronim Ruta zwrócili się do Deutsche Bank, Credit Agricole CIB  oraz Trigon z prośbą o zbadanie możliwości przeprowadzenia potencjalnej oferty sprzedaży części akcji Cyfrowego Polsatu, znajdujących się w ich bezpośrednim lub pośrednim posiadaniu, podał Cyfrowy Polsat w komunikacie, podkreślając jednak, że Solorz-Żak zachowa kontrolę nad spółką.

Solorz-Żak rozważa sprzedaż Cyfrowego Polsatu

"Ponadto akcjonariusze poinformowali spółkę, iż jest ich zamiarem, aby w przypadku realizacji jakiejkolwiek potencjalnej oferty sprzedaży pan Zygmunt Solorz-Żak zachował swój większościowy udział w kapitale zakładowym spółki. Środki pozyskane z realizacji potencjalnej oferty sprzedaży zostaną przeznaczone przez akcjonariuszy na inwestycje w sektorze telekomunikacyjnym" - głosi komunikat.

Solorz-Żak - wraz z funduszami inwestycyjnymi - bierze udział w przetargu o zakup 100% akcji Polkometal, operatora sieci telefonii komórkowej Plus, wycenianych na 16-18 mld zł.

"Zarząd spółki jest skłonny poprzeć powyższą potencjalną ofertę sprzedaży, ponieważ jej realizacja zwiększyłaby płynność rynkową spółki i w najbliższych dniach będzie dostępny na spotkaniach z inwestorami" - czytamy dalej w komunikacie.

Zgodnie z zawiadomieniem od akcjonariuszy, potencjalna oferta sprzedaży miałaby być kierowana jedynie do inwestorów kwalifikowanych, podano także.

"Ewentualna oferta publiczna akcji, która może zostać przeprowadzona w trakcie realizacji  potencjalnej oferty sprzedaży w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), które wdrożyło Dyrektywę 2003/71/WE […] będzie adresowana i kierowana wyłącznie do inwestorów kwalifikowanych w danym kraju członkowskim w rozumieniu Dyrektywy Prospektowej" - napisał też Polsat Cyfrowy

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Solorz-Żak rozważa sprzedaż Cyfrowego Polsatu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl