SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejny sondaż prezydencki. Stanowski z 3,2 proc. poparcia, Gawryluk poniżej 1 proc.

Liderami w walce o prezydenturę są Rafał Trzaskowski z KO (28,3 proc.) oraz Szymon Hołownia z Polski 2050 (24,0 proc.) - wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu IBRiS dla Radia ZET. W sondażu uwzględniono potencjalne kandydatury dziennikarzy – na Dorotę Gawryluk głos chce oddać tylko 0,2 proc. wyborców, na Krzysztofa Stanowskiego 3,2 proc. 

Dorota Gawryluk, Krzysztof StanowskiDorota Gawryluk, Krzysztof Stanowski

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w zeszłą niedzielę, udział w nich zadeklarowało 68,4 proc. badanych. 0,4 proc respondentów nie była pewna czy wzięłaby udział.

W sondażu zapytano “Na którego z kandydatów zagłosował(a)by Pan(i) w wyborach na prezydenta, gdyby lista komitetów wyglądała następująco?”

28,3 proc. respondentów wskazało, że zagłosowałoby na Rafała Trzaskowskiego (KO). Drugie miejsce zajął Szymon Hołownia (Polska 2050) z wynikiem 24,0 proc., a trzecie miejsce zajął Tobiasz Bocheński (PiS) z wynikiem 16,1 proc.

Zobacz: Krzysztof Stanowski mógłby liczyć na 9,7 proc. głosów w wyborach prezydenckich

Gawryluk i Stanowski ujęci w sondażu prezydenckim

Na dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego zagłosowałoby 3,2 proc. respondentów, a na dziennikarkę Dorotę Gawryluk 0,2 proc. 1,8 proc. badanych wskazało, że zagłosowałoby na kogoś innego. W ostatnim czasie informację o potencjalnej kandydaturze jednej z najbardziej znanych dziennikarek Polsatu podała Polityka Insight. Pomysł ubiegania się o fotel głowy państwa Krzysztof Stanowski zaprezentował w czasie wywiadu z urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą.

26,4 proc. respondentów nie wie, bądź nie jest pewna na kogo by zagłosowało.

W sondażu sprawdzono także rozpoznawalność kandydatów. 70,2 proc. respondentów nie słyszało o Krzysztofie Stanowskim, zna go zaledwie 29,8 proc. badanych. 57 proc. respondentów nic nie wie o Tobiaszu Bocheńskim, rozpoznaje go 43 proc. respondentów. Dorotę Gawryluk rozpoznaje 75 proc. respondentów.

Sondaż IBRiS na zlecenie Radia ZET został przeprowadzony w dniach 9-10.02.2024 r. metodą CATI na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie 1070 osób.

Dołącz do dyskusji: Kolejny sondaż prezydencki. Stanowski z 3,2 proc. poparcia, Gawryluk poniżej 1 proc.

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gal
Naprawdę nie macie o czym pisać? Kogo obchodzą takie bzd urne sondaże.
odpowiedź
User
jiiii
wiadomo to od wielu lat spoleceenstwo w swojej masie jest wyjątkowo głupie cala umiejetnosci polityki polega na tym zeby plebsem i motłoche umiejetnie zarzadzac reszta to bełkot w mediach i wielopoziomowa propagnda
odpowiedź
User
bochenski
wynik doroty i tak lepszy niż wyniki oglądalności jej programów
odpowiedź