SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Opozycja z 244 mandatami w Sejmie. Oto najnowszy sondaż dla TVN i TVN24

Koalicja trzech partii opozycyjnych - KO, Nowa Lewica i Trzecia Droga - dysponowałyby 244 mandatami, mając większość sejmową - wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

Donald Tusk, fot. Facebook Article

Z sondażu wynika, że największe poparcie ma Prawo i Sprawiedliwość - 34 proc. (spadek o 3 pkt. proc.). Na drugim miejscu w sondażu uplasowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem 30 proc. (spadek o 1 pkt. proc.). Podium zamyka Nowa Lewica z wynikiem 10 procent (wzrost o 4 pkt. proc.).

Próg wyborczy przekroczyłyby jeszcze: Trzecia Droga z wynikiem 9 proc. oraz Konfederacja, na którą zagłosowałoby 8 proc. respondentów.

Według badania PiS miałoby 188 mandatów, KO - 157, Nowa Lewica - 46, Trzecia Droga - 41, Konfederacja - 27, a mniejszość niemiecka - jeden mandat. Oznacza to, że opozycja (KO, Nowa Lewica i Trzecia Droga) dysponowałyby łącznie 244 mandatami, a to oznacza większość bezwzględną w Sejmie.

2 proc. osób biorących udział w badaniu zadeklarowało głos na Bezpartyjnych Samorządowców. Kolejne 2 proc. ankietowanych powiedziało, że zagłosuje na inne komitety wyborcze. Odpowiedź: "Nie wiem, trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem(am)/odmowa odpowiedzi" wskazało 5 proc. osób.

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar między 2 a 4 października na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1500 osób powyżej 18. roku życia.

Nie tylko Kantar

Z opublikowanego w środę sondażu United Surveys dla RMF FM i “DGP” wynika, że Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica mogą zbudować w nowym Sejmie koalicję, która będzie dysponowała 243 głosami.

Dołącz do dyskusji: Opozycja z 244 mandatami w Sejmie. Oto najnowszy sondaż dla TVN i TVN24

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
000
W tej pracownii Komorowski wygrywał z Dudą 75% do 25% :)
19 6
odpowiedź
User
Groszek
W tej pracownii Komorowski wygrywał z Dudą 75% do 25%

Że ile? :P
0 0
odpowiedź
User
Future
Żeby pokonać JEDEN PiS potrzebne są aż TRZY partie? Nieźle! Ale i tak PiS wygra!
17 13
odpowiedź