SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sondaż: PiS liderem popularności partii politycznych, PO z wynikiem poniżej 20 proc.

Liderem najnowszego sondażu preferencji politycznych Research Partner jest Prawo i Sprawiedliwość. Polska 2050 Szymona Hołowni wyprzedza Platformę Obywatelską. Do parlamentu dostałyby się także Lewica i Konfederacja.

Mateusz Morawiecki, fot. KPRMArticle

Gdyby wybory miały odbyć się w niedzielę 28 marca, to najwięcej głosów zdobyłaby partia Prawo i Sprawiedliwość, którą wybrałoby 29,8 proc. ankietowanych.

PO z wynikiem poniżej 20 proc.

Drugie miejsce w naszych sondażach zajmuje od dłuższego czasu Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą zagłosowałoby 22,1 proc. respondentów. Platforma Obywatelska cieszy się uznaniem 15,7 proc. respondentów.

Lewica i Konfederacja to kolejne ugrupowania polityczne, które miałyby swoją reprezentację w parlamencie – na obie partie głosowałoby po 8,7 proc. Polaków.

Poza parlamentem znalazłoby się PSL z poparciem na poziomie 2,3 proc. oraz Kukiz'15, popierany przez 1,8 proc. wyborców.

Ponad 9 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos.

Szacowana frekwencja wyborcza wynosi 70 proc.

Z przeliczenia mandatów przy zastosowaniu tzw. metody d’Hondta wynika, że żadne ugrupowanie polityczne nie stworzyłoby większości parlamentarnej i byłoby zmuszone do utworzenia koalicji.

Sondaż przeprowadzono w dniach 19-22 marca 2021 roku na panelu Ariadna.

Dołącz do dyskusji: Sondaż: PiS liderem popularności partii politycznych, PO z wynikiem poniżej 20 proc.

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gut
Nie ma już ratunku dla tego narodu, skoro PiS nadal jest liderem...
odpowiedź
User
Hahahahaha
A weźmy też pod uwagę fakt, że część wyborców wstydzi się przyznać, że głosuje na PiS. Zatem w realu mają oni pewnie 32-33%... Masakra. Aczkolwiek zaskakująco wysoko jest Polska 2050. Dużo pracy jeszcze przed nimi, ale to zapewne główny rywal PiS-u w nadchodzących wyborach. Lepiej dać szansę Hołowni niż wypalonemu PO z Budką na czele, którzy jedyne co ostatnio potrafią, to jeździć po PiS-ie i straszyć nim...
odpowiedź
User
A
Naród wspaniały tylko ludzie k..y
odpowiedź