SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kantar: PiS - 29 proc., KO - 24, Polska 2050 - 10 proc., Lewica - 7 proc., Konfederacja - 5 proc.

Na Prawo i Sprawiedliwość (wraz z Solidarną Polską i Republikanami) zagłosowałoby 29 proc. ankietowanych deklarujących udział w wyborach, na Koalicję Obywatelską - 24 proc., na Polskę 2050 - 10 proc., na Lewicę - 7 proc., na Konfederację - 5 proc. - wynika z listopadowego sondażu Kantar Public.

Jarosław Kaczyński podczas zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”, fot. TVP Info Article

Według sondażu, progu wyborczego nie przekroczyłyby: PSL-Koalicja Polska z 4 proc. poparcia, Kukiz'15 - 2 proc., Porozumienie - 1 proc.

11 proc. badanych pytanych o preferencje partyjne wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

PiS traci najwięcej

W porównaniu z październikiem - podaje Kantar Public - poparcie dla PiS (z SP i Republikanami) spadło o 3 punkty procentowe, dla KO o 1 punkt proc. dla Konfederacji - o 1 punkt proc. Poparcie dla PSL-Koalicji Polskiej wzrosło o 1 punkt proc. Polska 2050, Lewica, Kukiz’15 oraz Porozumienie nie odnotowały zmian.

Według sondażu, chęć udziału w wyborach zgłosiło 67 proc. badanych (w tym 28 proc. zdecydowanie); przeciwną deklarację złożyło 22 proc. badanych (w tym 11 zdecydowanie); 11 proc. nie miało zdania.

"Od sierpnia obserwujemy delikatny trend spadkowy w poparciu dla Prawa i Sprawiedliwości a w efekcie wynik jest nieco niższy niż ten, który partia osiągnęła w zeszłym roku. Jednocześnie wzrósł odsetek osób, które nie potrafią wybrać konkretnej partii, na którą zagłosują; najprawdopodobniej wyborcy, którzy zrezygnowali z oddania głosu na PiS, nie znaleźli alternatywy" – napisano w komentarzu.

Sondaż został przeprowadzone 12-17 listopada br. na reprezentatywnej 968-osobowej próbie mieszkańców Polski w wieku 18 lat i więcej. Preferencje partyjne badano w grupie a w grupie 643 osób, które zadeklarowały udział w wyborach. Sondaż przeprowadzono techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kantar: PiS - 29 proc., KO - 24, Polska 2050 - 10 proc., Lewica - 7 proc., Konfederacja - 5 proc.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
privat
Kantar i wszystko wiadomo. Brakuje jeszcze informacji na czyje zlecenie ułożyli taki "sondaż" - przynajmniej byłoby wiadomo w którą stronę "odjechali".
3 7
odpowiedź