SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sondaż: Zjednoczona Prawica - 33,9 proc.; KO - 26,6 proc.; Lewica - 8,1 proc.

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 33,9 proc. respondentów, na Koalicję Obywatelską 26,6 proc. Na trzecim miejscu znalazłaby się Lewica z wynikiem 8,1 proc. - wynika z badania przeprowadzonego przez Research Partner.

Jarosław Kaczyński, fot. Polskie Radio 24Article

Firma Research Partner w dniach 8-11 lipca przeprowadziła na ogólnopolskiej próbie 1053 osób w wieku 18+ badanie preferencji politycznych Polaków.

Zjednoczona Prawica traci, zyskuje KO

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 33,9 proc. respondentów (spadek o 0,4 proc.).

Koalicja Obywatelska uzyskałaby głosy 26,6 proc. Polaków (wzrost o 2,1 proc.).

Na trzecim miejscu znalazłaby się Lewica, która zdystansowała Polskę 2050 Szymona Hołowni. Lewicę poparłoby 8,1 proc. badanych, A Polskę 2050 7,7 proc.

Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem, choć wyniki Konfederacji (4,9 proc.) oraz PSL (4,8 proc.) są bliskie granicy progu wyborczego.

Na pytanie o wzięcie udziału w wyborach 44,1 proc. ankietowanych odpowiedziało "zdecydowanie tak", a kolejne 16,6 proc. "raczej tak", co pozwala szacować frekwencję wyborczą na poziomie 60,7 proc.

Dołącz do dyskusji: Sondaż: Zjednoczona Prawica - 33,9 proc.; KO - 26,6 proc.; Lewica - 8,1 proc.

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
doro
Opozycjo, czas się obudzić i wreszcie wyciągnąć wnioski z poniesionych przez ostatnie lata porażek. Obywatele potrzebują konkretnych propozycji, wiarygodności i co najważniejsza połączenia sił. Pojedyncze ugrupowania niestety nie mają szans z tzw. "tłustym kotem"- czas to w końcu zrozumieć, żeby znowu nie było za późno...
odpowiedź
User
Tomek Atomek
Hołownia jeszcze rok i nie wejdzie do sejmu, w sumie dobrze i trzymam za to kciuki aby nie wszedł.
odpowiedź
User
uuu
Hołownia jeszcze rok i nie wejdzie do sejmu, w sumie dobrze i trzymam za to kciuki aby nie wszedł.

Nieźle!
odpowiedź